Предстоятелі Українських Церков вітають із Різдвом Христовим

06.01.2023, 18:05
Культура
"Різдво" - Іриней Юрчук - фото 1
"Різдво" - Іриней Юрчук
Христос народився! Славімо Його!

"Святкуючи Різдво Христове з року в рік, ми заглиблюємося в таїнство воплочення Сина Божого в людській історії, що з Хрещенням Русі-України стало інтегральною частиною історії нашого народу, - йдеться у вітанні Глави УГКЦ Святослава. - Цього року, коли в українському небі ворог намагається приглушити сяйво різдвяної зорі своїми ракетами і бомбами, нам варто звертати увагу не на календар, не на астрономічні явища, а на те, що Христос сьогодні прийшов, щоб народитися в тілі замученої, розп’ятої і пораненої України. Можливо, це звучить парадоксально, але наша перемога в цій війні настане силою не могутніх цього світу, а новонародженого Божого Дитяти, про якого провіщав Ісая: «Бо хлоп’ятко нам народилося, сина нам дано; влада на плечах у нього; і дадуть йому ім'я: Чудесний порадник, сильний Бог, Отець довічний, Князь миру» (Іс. 9, 5).

Предстоятелі Українських Церков вітають із Різдвом Христовим - фото 106240

 

Святкувати Різдво означає не боятися небесної радості серед моря сліз і крові. Дозволити різдвяній радості вселитися в наші серця – це запорука нашої стійкості й незламності, нашої здатності переборювати всі життєві виклики, як це пояснює св. Павло: «Умію бути в упокоренні, умію бути і в достатку: в усьому й в усіх обставинах я звик і насичуватися, і голодувати, жити в достатках і терпіти злидні. Я можу все в тому, хто укріплює мене» (Флп. 4, 12–13)".

Предстоятелі Українських Церков вітають із Різдвом Христовим - фото 106241

"Різдво Христове приносить мир у світ, звіщає істину, освітлює шлях праведності й вічного життя, дарує примирення нас, людей, із нашим Небесним Отцем. Водночас прихід у світ Сина Божого спонукає нас до боротьби, до боротьби зі злом, із гріхом, із темрявою віку цього, і без перемоги у цій боротьбі не досягається справжній мир...

І нині, в ці святкові дні, ми з особливим почуттям просимо Господа допомогти подолати супротивників, що принесли горе в наш дім, допомогти остаточно вигнати чужоземну навалу з української землі і завдяки перемозі правди утвердити справедливий та тривалий мир.

Святкуючи Різдво Христове, ми утверджуємося в переконанні, що так і буде, але водночас ми пам’ятаємо тих, хто захищає правду і свободу – наших воїнів, які зараз обороняють нас від російської агресії. Найтепліші молитви і найсердечніші побажання сьогодні лунають для наших новітніх героїв.

Згадаймо також і наших братів та сестер, які вимушені відзначати свята у неволі, на тимчасово окупованих українських землях. Згадаймо про наших військових і цивільних полонених та інших несправедливо ув’язнених і попросімо в Господа для них захисту і швидшого звільнення.

Згадаймо у молитві всіх вимушених переселенців та біженців. Нехай із вами буде милість і допомога Божа, адже й Сам Христос був утікачем і переховувався від злоби Ірода в чужій землі.

Згадаймо вдячною молитвою волонтерів, жертводавців та всіх людей доброї волі, які в час тяжких випробувань війною допомагають потребуючим. Нехай Господь благословляє успіхом всі ваші добрі справи та винагородить стократно.

Вітаю з Різдвом Христовим та Новоліттям Президента, уряд, парламент України, очільників місцевих громад і всіх, хто покликаний працювати на благо українського народу та здійснює служіння йому. Нехай Господь надихає вас мудрістю та допомагає у боротьбі з ворогом!

«Світло в темряві світить, і темрява не огорнула його» (Ін. 1: 5), – звіщає нам Євангеліє. Христос народився – і приніс це світло непереможне, яке проганяє темряву зла", - пише у своєму різдвяному привітанні Предстоятель ПЦУ Епіфаній.

 

"Сьогодні день миру і Божого благовоління, і ми, православні християни, смиренно поклоняємось своєму Творцю і Создателю і дякуємо Йому за те, що Його любов не залишила нас, грішних, - зазначає у привітанні Митрополит УПЦ МП Онуфрій. - Ми, люди, відвернулись від Бога, але Бог не відвернувся від нас: Бог прийшов на землю, взяв на Себе нашу людську природу, очистив і освятив її і повернув нам втрачений Рай.

Предстоятелі Українських Церков вітають із Різдвом Христовим - фото 106248

 

Сьогодні ми молимось за увесь світ і за тих, хто піднімає проти нас меч. Ми благаємо Бога, щоб Господь врозумив їх, щоб вони згадали, що всі ми є діти одного Бога, що Бог нас створив не для того, щоб ми грабували один одного і вбивали один одного, а для того, щоб ми жили в мирі й любові до Бога і між собою.

Ще раз сердечно вітаю всіх Вас, дорогі брати і сестри, зі святом Різдва Христового. Бажаю всім здоров’я і спасіння, мужності і терпіння в подоланні труднощів земного життя. Нехай мир Божий і Боже благовоління наповнюють нашу землю і наше життя. Нехай Вифлеємська зірка засяє над кожним із нас і допомагає нам в жорстокому вирі земного життя знайти і зберегти Істину, якою для нас, людей, є наш Спаситель і Господь Іісус Христос (Ін. 14, 6).

У Христі ми знайдемо те щастя і блаженство, яке ми, кожен по-своєму, постійно шукаємо, але яке є тільки там, де царює Бог. Амінь.

З Різдвом Христовим!"

 

Предстоятелі Українських Церков вітають із Різдвом Христовим - фото 106244

"При народженні Месії Ангели звіщають: «Слава во вишніх Богу і мир людям доброї волі».

Як же ми хочемо і просимо Бога про те, щоб слова цього Ангельського послання сповнилися тут і тепер. Мріємо, щоб Бог об’явив свою потугу, щоб дозволив нам витіснити ворога, щоб сокрушив злі й люті серця агресора, щоб кожен захисник України живий і здоровий повернувся до своєї сім’ї, щоб всіх, хто постраждав від обстрілів, насильства й тортур оздоровила Христова благодать, щоб ті, хто через воєнні дії переступив поріг вічності, царювали на Небесах.

Саме тому потребуємо бути уважними до натхнень Святого Духа, щоб не розминутися з Богом і Його благодатями. Слухаючи вчення Ісуса, наслідуймо Господа. Добром перемагаймо зло, ділімося з потребуючими, ставаймо в обороні скривджених, чинімо милосердні вчинки, дбаймо про чистоту наших душ і тіл, неустанно молімося… в Бозі покладаймо нашу надію. Силу і наснагу до святого життя черпаймо з Триєдиного Бога, який є Джерелом миру та справедливості.

У цьому Різдвяному часі й на порозі Нового 2023 Року споглядаймо на Еммануїла разом із Пресвятою Дівою Марією та Святим Йосифом і повторюймо:

- Дитятко Боже, справжній Сину Живого Бога, будь прославлене,

- Дитятко Боже, непорочний Агнче, виданий за гріхи світу, будь прославлене,

- Дитятко Боже, подателю усякого благословення, будь прославлене,

- Дитятко Боже, обдаруй нашу Україну справедливим миром і єдністю!", - вітає українців Митрополит РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький.

 

"Дорогі сестри й брати, сердечно вітаю вас з чудовим святом Різдва Христового!

Предстоятелі Українських Церков вітають із Різдвом Христовим - фото 106246

Цей день приносить радість і мир у наші душі.

Пророк Ісая писав: «Бо Дитя народилося нам, даний нам Син, і влада на раменах Його, і кликнуть ім’я Йому: Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічности, Князь миру» (Ісая 9:6).

За 700 років наперед пророк пише в теперішньому часі та двічі підкреслює – Ісус народився для нас. Це свідчення величезної Божої любові до людей. Отець Небесний послав свого Сина у цей світ не засудити й не покарати нас, але щоб ми отримали його дивний мир.

Я вітаю вас з цим чудовим святом! Давайте в різдвяні дні роздумувати над пророчими словами – Ісусе, Ти прийшов до мене, щоб дати мені мир і життя з подостатком.

Вірю, що Бог благословить тих, хто приходить до Князя Миру і прислухається до порад Дивного Порадника.

Бажаю, щоб у прийдешньому 2023 році, закінчилася війна. Щоб спокій і радість Різдва опанували кожне серце. Ісус зцілить рани й допоможе піднятись Україні. Бо Він є Отець вічності, Бог сильний допомогти нам! Ми в це віримо, надіємось і Його прославляємо.

Христос народився! Славімо Його!", - зазначає у різдвяному привітанні Старшого єпископа УЦХВЄ Михайла Паночка.

Із словом благословення у час Різдва до українців звернувся Голова ВСЦ ЄХБ Валерій Антонюк.

Давайте дозволимо Різдвяному Світлу сяяти на нас, а через нас на світ, - закликає у своєму Архипастирському Посланні Собор Єпископів УПЦ США.

"У народженні Ісуса Христа творіння отримало Божество, а людство – досконалість. Через смерть і воскресіння Ісуса Христа, світ отримав викуплення. Cвіт все ще демонструє свою поламаність і нові шрами додаються щодня, але через Ісуса Христа, Дитя в яслах, Котре стало чоловіком на хресті, зло було переможене і смерть подолана для всіх тих, хто має віру в Нього. Світ розколу та ненависті отримав шлях зцілення та примирення. Розбиті серця сповнились відновлення. Життя, обтяжені тягарем відчаю, оновилися та сповнилися надією. Темряву гріха і смерті назавжди розсіяно Світлом, яке неможливо згасити. Через народження, життя, смерть і воскресіння Спасителя, світ врятовано від наслідків, які ми створили самі. Різдво Ісуса Христа змінило світ! Тому серед життєвої метушні, шуму, неспокою і навіть нетерпіння, давайте дозволимо цьому Світлу сяяти на нас, а через нас на світ.

Предстоятелі Українських Церков вітають із Різдвом Христовим - фото 106247

Запевняємо вас у наших нескінченних молитвах за вас перед Богом у Святій Трійці – Отецем, Сином і Духом Святим – щоб ваша здатність піднятися над усім шумом і метушнею навколо вас уможливила вас, через свій внутрішній спокій та затишок, ділитися Світлом, Любов’ю, Радістю та Надією Христа із принаймні однією людиною щодня у вашому житті, яка потребує Його найбільше".