Президент привітав Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій з 25-річчям

Президент привітав Всеукраїнську Раду Церков і релігійних організацій з 25-річчям - фото 1
Сьогодні під час урочистого засідання ВРЦіРО з нагоди 25-річчя було зачитано привітання Володимира Зеленського.

"Прийміть мої щирі вітання з нагоди 25-річчя від створення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Великим досягненням вашої унікальної інституції, у якій представлено релігійне різноманіття України, є взаєморозуміння, толерантність і конструктивне співробітництво у різних сферах життя, що забезпечує збереження міжконфесійного миру та суспільної злагоди.

Високо ціную ваш внесок в утвердження української державності, активне духовне і соціальне служіння.

Нехай щедрі плоди вашої духовної праці та молитов і надалі спонукають до великих справ та звершень на благо нашої країни. Бажаю всім міцного здоров’я добра і наснаги у служінні Богу й Україні", - йдеться у привітанні.

Додамо, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) утворена у грудні 1996 року як міжконфесійна інституція. Її метою є об'єднання зусиль конфесій у справі духовного відродження України і координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, а також участь у розробці проектів нормативних актів з питань державно-конфесійних відносин та здійснення комплексних заходів доброчинного характеру.

Рада Церков функціонує на засадах рівності та рівноправ'я, поваги до внутрішніх настанов і традицій усіх діючих в рамках Конституцій України релігійних організацій та є незалежною від органів державної влади України, політичних партій, інших громадських формувань та їх керівних органів.

До складу ВРЦіРО входять 16 Церков і релігійних організацій та 1 міжцерковна організація, серед яких православні, греко- і римо-католицькі, протестантські та євангельські церкви, а також юдейське та мусульманське релігійні об'єднання. Відтак Рада Церков представляє більше ніж 90 % усіх релігійних організацій України.

Згідно з Положенням про ВРЦіРО, члени Ради головують на засіданнях почергово, що допомагає розподілити між конфесіями відповідальність за організацію роботи Секретаріату Ради та поточну координацію спільних дій у період між засіданнями.
На сьогодні Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій є найбільшою і найавторитетнішою громадською інституцією в Україні, яка діє на засадах самоорганізації та самофінансування, і не залежить від уряду, політичних партій і бізнес-структур. Рада Церков бере активну участь у громадському житті країни, реагуючи на суспільні виклики публічними заявами, миротворчими та іншими заходами.

Особливу увагу Рада Церков звертає на необхідність утвердження в суспільстві справедливості, забезпечення свободи віросповідання та інших фундаментальних прав людини, захисту суспільної моралі, боротьби з корупцією, належного соціального захисту вразливих і малозабезпечених верств населення, проведення чесних і прозорих виборів.