«Прийди і подивися»: В УГКЦ розпочалася формаційна програма для молоді
Про це інформує ДивенСвіт.
«Цей проект є відповіддю молоді на духовну формацію, необхідність у якій вона означила під час соціологічного дослідження перед Форумом молодіжного душпастирства, що проводила Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ. Для нас дуже цінно реалізовувати таку програму для молоді, щоб допомагати їй зростати духовно. Особливість наших учасників у тому, що вони вже мають досвід духовного зросту і є активними в парафіяльному житті. Тож участь у цьому проекті — це ще одна сходинка в їхньому пізнанні Бога та будуванні своїх стосунків з Ісусом. Сподіваємося, що досвід духовної формації буде для них корисним і вони зможуть передати його іншим. Саме тому ця програма ґрунтується на уривку зі Святого Письма, де розповідають про зустріч Пилипа та Натанаїла, який каже: „Прийди і подивися“. Ми спонукаємо людей пізнавати справжнього Ісуса і поділитися цим зі своїми друзями», — розповів заступник голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ о. Роман Демуш.
Сенси програми:
• Християнська молодь — одна з основних рушійних сил сьогодення.
• Ставити запитання, які здаються незручними, і отримувати на них відповідь.
• Знайомство з живим Ісусом — основа якісного християнського життя.
• Бути християнином — круто!
• Спільнота однодумців як безпечне середовище для духовної формації.
• Молодь, яку чують, = молодь, яка діє.
«Ми вважаємо, що співпраця з Патріаршою комісією у справах молоді УГКЦ дуже важлива, бо разом можемо створити продукт, який стане поштовхом для християнської молоді України, щоби вона могла творити соціальні зміни, заявляти, що вона — християнська. Важливий компонент — її духовна формація, без якої все попереднє — неможливе. Перші зустрічі продемонстрували, що учасники дуже зацікавлені й готові вчитися», — зазначила координаторка програми «Прийди і подивися», проджект менеджерка Української освітньої платформи п. Наталія Лелюк.
Програма «Прийди і подивися» матиме три цикли реколекцій, два онлайн-марафони та два онлайн-курси. А також декаду місійності, щомісячні зустрічі з духівниками в малих групах. І на завершення — місійну подорож на Схід України.
«Для нас співпраця з Українською освітньою платформою надзвичайно важлива, адже завдання Церкви — виховувати добрих християн і чесних громадян. Тож така колаборація в молодіжному апостоляті сприятиме тому, що наша молодь дасть добрі результати і що буде саме такою», — додав о. Роман.