Проект житлового кварталу з собором від Aranchii Architects переміг на конкурсі в Рівному

31 травня, 10:23
Суспільство
Проект житлового кварталу з собором від Aranchii Architects переміг на конкурсі в Рівному - фото 1
У проекті будівлі собору Aranchii Architects об’єднали візантійську традицію з сучасною технологією 3D-друку.

Проект житлового кварталу з собором, розроблений Aranchii Architects, здобув перше місце на архітектурному конкурсі в Рівному, повідомляє Хмарочос.

Місто планує звести собор Святого Великомученика Георгія Переможця у мікрорайоні Щасливий. У жовтні минулого року голова ПЦУ Епіфаній заклав капсулу під будівництво та освятив обране місце.

Проект житлового кварталу з собором від Aranchii Architects переміг на конкурсі в Рівному - фото 115256

Поряд із собором будуватимуть житловий квартал. Муніципалітет хотів, аби на першій лінії від церкви розміщувалися комерційні площі з кав’ярнями та магазинами.

Конкурс замовив гендиректор підприємства з виробництва броньованих дверей «СТАЛЬ-М» Олексій Муляренко, який до 2019 року очолював Рівненську обладміністрацію. У журі конкурсу входив, зокрема, митрополит Рівненський і Острозький Іларіон.

Храм оточуватиме громадський простір. Також публічні простори передбачено у вгинах кварталу й у дворі. Двір — без автомобілів.

Висотність житлових будинків варіюється, щоб забезпечити види на озеро Басів Кут. Будівлі матимуть зелені дахи, приватні та спільні тераси, палісадники та балкони з боку двору.

Проект також передбачає просвітницькі інсталяції на тему цінності збереження локального природного багатства — бурштину.