Прокуратура відстояла в апеляційному суді вирок клірику Вінницької єпархії УПЦ МП

29 травня, 17:41
Суспільство
Прокуратура відстояла в апеляційному суді вирок клірику Вінницької єпархії УПЦ МП - фото 1
За принципової позиції Вінницької обласної прокуратури Вінницьким апеляційним судом залишено в силі вирок Вінницького районного суду, яким священнослужителя УПЦ МП Дмитра Тіхова засуджено до 2 років позбавлення волі за розповсюдження антиукраїнських матеріалів та заперечення збройної агресії Росії.

Про це повідомляє прес-служба Вінницької обласної прокуратури.

Прокурор у суді довів, що після повномасштабного вторгнення РФ в Україну колишній настоятель кількох храмів УПЦ МП на Вінниччині активізував проросійську інформаційну діяльність в інтернеті.

Протиправні матеріали засуджений публікував через власний акаунт у забороненій російській соцмережі «вКонтакте», а також у створеній ним групі релігійного спрямування в телеграмі.

Серед поширеного священиком контенту переважали наративи Московської Патріархії щодо насильницької зміни і захоплення державної влади в Україні та представлення збройної агресії РФ як внутрішнього громадянського конфлікту.

Нагадаємо, священика УПЦ МП Дмитра Тіхова було затримано у листопаді 2023 року, а у січні 2024 року його засуджено до 2 років позбавлення волі.

Сторона захисту в апеляційній інстанції клопотала про пом’якшення покарання підсудному, а саме – застосування іспитового строку. Однак, врахувавши доводи прокурора, апеляційний суд залишив у силі вирок першої інстанції.