Проповіді Кирила досі розміщують на ресурсі Черкаської єпархії УПЦ МП

Проповіді Кирила досі розміщують на ресурсі Черкаської єпархії УПЦ МП - фото 1
На офіційному сайті Черкаської єпархії УПЦ МП розміщені матеріали проповідей очільника РПЦ Кирила.

Увагу на це звернув черкаський активіст Денис Гайда, передає Патріот Донбасу.

Крім того, там же розміщені світлини спільного Богослужіння настоятеля Черкаської єпархії Феодосія з Кирилом. Відповідно до посилання на розміщений матеріал, подія відбулась у 2015 році, тобто вже після початку російсько-української війни. У матеріалі зазначають, шо Феодосій, який на той момент мав статус боярського єпископа, відвідав інтронізацію святителя Тихона у кремлівському храмі, де Богослужіння проводив Патріарх Кирил.

Також на сайті оприлюднена проповідь Кирила до вірян, серед яких, зокрема, люди у формі військовослужбовців армії російської федерації.

Ці матеріали з сайту Черкаської єпархії УПЦ МП не видалені, попри агресію російської федерації і її чітку та всебічну підтримку з боку РПЦ та її лідера Гундяєва.

Нагадаємо, 6 квітня 2023 року Служба безпеки України повідомила митрополиту Черкаському і Канівському УПЦ МП Феодосію про підозру за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників). 12 квітня Соснівський районний суд м. Черкаси обрав архиєрею запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт на 60 діб з обов'язковим носінням електронного браслета.

Прокурори вже передали до суду обвинувальний висновок у справі єрарха.

За даними слідства, керівник єпархії у своїх публічних висловлюваннях поширював заклики, що порушують рівноправність громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності та переконань, розпалюючи міжрелігійну ворожнечу на користь країни-агресора.

Крім того, після російського вторгнення під керівництвом митрополита було оновлено офіційний сайт єпархії за шаблоном православних інтернет-ресурсів держави-агресора, а також додано гіперпосилання, за якими можна було переходити на сайти РПЦ.

Священнослужитель забезпечував систематичне розміщення інформаційних матеріалів з наративами Московського Патріарха Кирила і закликами до об’єднання Церков та суспільства задля перемоги Росії. Зміст публікацій містив ознаки виправдовування, заперечення та визнання правомірною збройної агресії РФ проти України.