Протестанти Білорусі закликали владу провести чесні вибори
Він висловив позицію об’єднання щодо подій, що відбуваються в країні в період президентських виборів Республіки Білорусь, пише ІА Світогляд.
ТЕКСТ ЗВЕРНЕННЯ РООХПЕ:
1. Очевидно, що в дійсності оголошені ЦВК результати виборів, на яких чинний Президент набрав 80,1% голосів, є сумніви. Це підтверджується багатьма свідченнями членів виборчих комісій, незалежних спостерігачів, а також протоколами з виборчих дільниць, де вибори були проведені чесно і прозоро, без фальсифікацій. Брехня є гріхом, що вводить в оману не тільки народ, а й правителів, і непевною основою для будь-якого правління, як і написано в Біблії, Притчі Соломона
11: 1: «Обманливі шальки – огида для Господа, а повна вага – це Його уподоба». Ми пропонуємо представникам влади і незалежним експертам вивчити виявлені факти порушень і, якщо вони вплинули на підсумки виборів, провести повторне голосування, де буде забезпечений чесний, прозорий і дійсний підрахунок голосів, або відповідно до ст.81 ІК РБ визнати минулі вибори недійсними і призначити нові вибори Президента РБ.
2. Насильство і тортури, яким піддавалися громадяни, які вийшли на мирний протест, є безпрецедентними і жорстокими. Є свідчення і факти жорстокого поводження із затриманими громадянами вже після їх затримання і поміщення під арешт. Жорстокість не тільки аморальна, а й потрапляє під дію КК РБ ст.128. Ми знаємо про порушення справ щодо насильства у відношенні до співробітників правоохоронних органів. Але ми вимагаємо об’єктивного розслідування та відповідальності з боку посадових осіб і правоохоронців, котрі дозволяли жорстоке поводження і тортури щодо затриманих громадян. Також ми просимо знайти можливість з коштів держави для компенсацій постраждалим громадянам необхідних для їх морального і фізичного відновлення.
3. Білорусь є суверенною і незалежною Республікою, що є Божим даром і цінністю нашого народу. Це закріплено в ст.1 і ст.3 Конституції РБ. Ми виступаємо проти розколу і ненависті всередині країни, а також втручання з боку інших країн, за винятком необхідного мирного посередництва в процесі переговорного діалогу чинної влади, активних учасників виборчого процесу та представників народу, з метою пошуку шляхів виходу з кризової ситуації. Дотримуючись Божого поклику для Церкви, ми будемо продовжувати молитися Богу за народ, владу і рішення в ситуаціях, які переживає наша країна, служити до виконання волі Божої і на благо Білорусі.