Проти шамана, який хоче "вигнати Путіна", порушили нову кримінальну справу

25.02.2021, 09:16
Світові
Проти шамана, який хоче "вигнати Путіна", порушили нову кримінальну справу - фото 1
Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти шамана Олександра Габишева про застосування насильства відносно представника влади - поліцейського.

Про це повідомив 24 лютого Credo.press з посиланням на координатора "Правозахисту Листівки" Олексія Прянишникова. Справа розслідується за статтею 318 КК РФ.

Правозахисник додав, що поки не відомо, як саме Габишев застосував насильство до представника влади, але уточнив, що мова йде про подію 28 січня, коли в будинок Габишева приїхали співробітники силових структур, щоб доставити його в стаціонар якутського психдиспансера. Незадовго до цього Габишев оголосив про новий "похід на Москву" з метою "вигнання Путіна", який повинен початися в березні.

Раніше, в березні 2019 року, Габишев вже відправлявся в пішу подорож довжиною в 8 тис. Км з Якутії до Москви, щоб "вигнати Путіна" і "відновити народовладдя". В цілому "похід" мав тривати два роки. Однак восени 2019 року стосовно Габишева було порушено кримінальну справу про публічні заклики до екстремістської діяльності, його кілька разів затримували, і в результаті він не зміг завершити свій "похід".

Державна експертиза визнала Габишева неосудним. 12 травня 2020 року його примусово відвезли в Якутський психоневрологічний диспансер. Там він перебував до 22 липня.