Проти священика-сепаратиста УПЦ МП з Ужгорода порушили кримінальну справу

Проти священика-сепаратиста УПЦ МП з Ужгорода порушили кримінальну справу - фото 1
СБУ відкрила кримінальну справу стосовно прихильника ідей русинства Димитрія Сидора, настоятеля Кафедрального Хресто-Воздвиженського собору УПЦ МП в Ужгороді, де раніше правоохоронці провели обшуки.

Про це повідомляє zaxid.net.

За інформацією прес-служби СБУ, на початку грудня священик, раніше судимий за сепаратизм, назвав вірян, які хочуть святкувати Різдво 25 грудня, «безбожниками-сатаністами». Разом з тим, СБУ повідомила про результати обшуків у двох храмах УПЦ МП в Ужгороді: у приміщеннях виявили велику кількість проросійської та русинської літератури, яка закликала вилікуватися від «хвороби українізму».

Відео проповіді, де священик ображає людей, які святкують Різдво 25 грудня, було опубліковано у соцмережах. Розслідування за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України здійснює Нацполіція.

«Встановлено, що на початку грудня цього року священнослужитель називав українців, які бажають святкувати Різдво 25 грудня – «безбожниками-сатаністами». Ініційована СБУ лінгвістична експертиза підтвердила наявність у проповіді ознак приниження національної честі і гідності, розпалювання національної та релігійної ворожнечі та ненависті, образи почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями», – йдеться у повідомленні СБУ.

Разом із тим, у СБУ повідомили про результати обшуків у приміщеннях Кафедрального Хресто-Воздвиженського собору та Свято-Покровської церкви в Ужгороді. За даними СБУ, на територіях обох храмів знайдено велику кількість пропагандистської літератури російських авторів, зокрема, прокремлівські книжки, в яких заперечується право України на незалежність.