"Прояв російської гібридної агресії", - речник ПЦУ про Законопроект №5835 від «Опоблоку»

"Прояв російської гібридної агресії", - речник ПЦУ про Законопроект №5835 від «Опоблоку» - фото 1
Архиєпископ Євстратій (Зоря) назвав Законопроект  №5835 - законопроектом  "про брехню та несвободу совісті"  або "Про чергове посягання промосковських депутатів на свободу віросповідання".

Про це владика написав 30 липня у Фейсбук.

"Вадим Рудольфович (Владиславович) Малхасян (Новінський), відомий також як протодиякон МП отець Вадим, разом з колегами по партії «Опозиційний блок» (30.07.21) зареєстрував у парламенті законопроект №5835, який хоча і носить назву про нібито забезпечення права громадян на свободу світогляду та віросповідання - в дійсності спрямований на введення громадян в оману та обмеження права на свободу віросповідання.

Законопроектом передбачене виключення із Закону про свободу свовісті двох великих блоків норм:
1. Про зобов‘язання релігійних організацій, які належать до релігійного об‘єднання, центр якого знаходиться в країні-агресорі (тобто в Росії) - відображати назву цього релігійного об‘єднання у своїй офіційній назві;
2. Про механізм зміни релігійною громадою своєї підлеглості.
Тобто пропонується фактично скасувати закони №2662 та №2673 відповідно.

БРЕХНЯ
Попри норми закону 2662 Російська Православна Церква в Україні продовжує незаконно привласнювати собі назву «Українська Православна Церква», чим вводить в оману як своїх послідовників, так і громадськість. Норма закону №2662 якраз покликана привести до єдиної форми фактичне і юридичне положення цього релігійного об‘єднання, яке саме себе в Статуті визнає частиною Російської Православної Церкви, а в назві - приховує цей факт.
Таким чином, називаючись українською структурою, це релігійне об‘єднання є частиною російської структури, контрольованої Кремлем (тобто РПЦ МП). В умовах рібридної агресії РФ проти України фактичний вплив агресора на релігійне об’єднання в Україні - істотний інструмент ворожого впливу.
Наша країна - демократична, тому не вчиняє так, як діють в Росії, всіляко обмежуючи структури, які мають закордонні центри впливу, фінансування, контролю чи навіть просто іноземних партнерів у діяльності.

Однак громадяни України мають ЗНАТИ ПРАВДУ про те, якому релігійному об‘єднанню вони довіряють свої душі та думки. Щоби мати можливість для СВІДОМОГО вибору, а не рішення, базованого на маніпуляції та приховуванні приналежності релігійних громад до російського керівного центру.

НЕСВОБОДА СОВІСТІ
Міжнародно закріплене визначення свободи совісті наступне (Загальна декларація прав людини, ухвалена ГА ООН, ст. 18):

«Кожна людина МАЄ ПРАВО на свободу думки, совісті й релігії; це право включає СВОБОДУ ЗМІНЮВАТИ свою релігію або переконання і СВОБОДУ СПОВІДУВАТИ свою релігію або переконання як одноособово, так і разом з іншими, прилюдним або приватним порядком в ученні, богослужінні і виконанні релігійних та ритуальних обрядів.»

Тобто, свобода совісті передбачає три ключові елементи:
- право на релігійні чи інші світоглядні переконання;
- право на їх реалізацію і практикування (одноосібно і колективно, приватно і публічно);
- право змінювати свої погляди (в т.ч. змінювати релігійну підлеглість).

Фактично пан Малхасян і його колеги хочуть позбавити і окремих вірних, і релігійні громади права на зміну юрисдикції, зробивши релігійні громади кріпаками відповідного центру, тобто Московського Патріархату. Персонально людина може вийти з МП, але навіть якщо вся громада полишить цю структуру - її провідники завжди знайдуть 10 осіб, що оголосять себе «громадою» і на цій підставі утримуватимуть за собою храм та інше майно", - пише речник ПЦУ.

Архиєпископ Євстратій називає недивним те, що ГО «Миряне» заявила про підтримку такого законопроекту.

Він закликає: "Всі, кому не байдужа ПРАВДА і справжня СВОБОДА совісті - повинні виступити проти цього чергового прояву російської гібридної агресії".