• Головна
  • Новини
  • "Карітас" вчить жертв торгівлі людьми управляти своїм психоемоційним станом і кризовими ситуаціями...

"Карітас" вчить жертв торгівлі людьми управляти своїм психоемоційним станом і кризовими ситуаціями

27.03.2012, 10:35
"Карітас" вчить жертв торгівлі людьми управляти своїм психоемоційним станом і кризовими ситуаціями - фото 1
Вінницька обласна правозахисна організація “Джерело надії” 24 – 25 березня провела тренінг на тему: «Управління стресом. Методи саморегуляції, як профілактика та вихід зі стресу» з циклу тренінгів “Стрес. Стресостійкість. Вихід із стресових ситуацій”.

KaritasВінницька обласна правозахисна організація “Джерело надії” 24 – 25 березня провела тренінг на тему:«Управління стресом. Методи саморегуляції, як профілактика та вихід зі стресу» з циклу тренінгів “Стрес. Стресостійкість. Вихід із стресових ситуацій”.

Такі заходи відбуваються в рамках проекту Карітасу України “Розвиток в Україні мережі консультативних центрів з попередження торгівлі людьми та наданню допомоги постраждалим” за сприяння українського представництва Міжнародної організації з міграції. Тренінг провела психолог і практикуючий психотерапевт Наталія Мисаченко.

Як наголошують у благодійному фонді "Карітас України", ціль тренінгу ─ навчитися управляти стресом відповідно до психічного типу своєї особистості та вивчення методів саморегуляції для профілактики та виходу зі стресу. За повідомленням спеціалістів Представництва Міжнародної Організації Міграції в Україні, за 20 років незалежності України понад 110 тис українців постраждали від торгівлі людьми, більшість постраждалих – це жителі Сходу нашої держави. В той же час інші дослідники оприлюднюють дані, що починаючи з 1991 року, до 0,5 млн. українців були продані за кордон. За словами менеджерів проекту Організації з безпеки і співробітництва в Європі, щороку жертвами торгівлі в самій країні стають понад 30 тисяч громадян.

Жінок, як і раніше, змушують займатися проституцією, працювати хатніми прислугами, експлуатують у текстильній та інших галузях легкої промисловості, а дітей змушують жебракувати. Більшість українських чоловіків, які стали жертвами торгівлі, змушені працювати за невелику зарплатню в Росії та інших країнах насамперед, будівельниками, у сільському господарстві або моряками.

Спеціалісти, що проводять тренінги з ініціативи "Карітасу", зазначають, що ефективність переборення стресу від явища торгівлі людьми багато в чому залежить від психологічної готовності протистояти йому і від вміння керувати своїми емоціями в складних ситуаціях. Велике значення для управління стресом має знання особливостей власної психіки. Відомо, що в залежності від особливостей особистості, реакції кожної людини на стрес і симптоми проявлення стресу є доволі специфічними.