• Головна
  • "Суспільство може переламати і вилікувати будь-яку свою хворобу, якщо, звичайно, захоче"...

"Суспільство може переламати і вилікувати будь-яку свою хворобу, якщо, звичайно, захоче"

22.05.2007, 13:17
"Суспільство може переламати і вилікувати будь-яку свою хворобу, якщо, звичайно, захоче" - фото 1
Інтерв’ю з Дмитром МАСОНОМ, головним пастором Об’єднання Євангельських Церков України, керівником Всеукраїнської громадської організації „Вплив Світла”

Mason.jpgІнтерв’ю з Дмитром МАСОНОМ, головним пастором Об’єднання Євангельських Церков України, керівником Всеукраїнської громадської організації „Вплив Світла”

Вже вкотре наше суспільство намагається скласти іспит на толерантність, а скласти не виходить. І мимоволі починаєш вірити, що кожний на цій землі має власну місію, і ніхто інший не в змозі виконати її за нас. Хоча бажаючих поговорити про свій патріотизм до Вітчизни і любов до ближнього сьогодні більш ніж достатньо, проявити їх на ділі, присвятити свою працю, терпіння і час на користь інших „за так” – „за безплатно”, здатні далеко не всі. Але такі люди завжди були, є вони і сьогодні.

– Дмитре Володимировичу, коли світом правлять гроші й амбіції, і суспільство серйозно хворе, як не старайся, стрибнути „вище себе” неможливо. Що дає Вам сили не розчаруватися остаточно?

– Суспільство може переламати і вилікувати будь-яку свою хворобу, якщо, звичайно, захоче. Не даремно ж стародавні цілителі стверджували: „Людина носить лікаря в собі, треба тільки допомогти їй”. Уже вибачте за банальність, але „наше здоров’я – в наших руках”, як і здоров’я суспільства залежить від життєвої позиції кожного з нас. Українська земля ніколи не була обділена людьми благородними, співчутливими, чуйними, безкорисливими. Ще Київський князь Володимир Мономах учив: „Бідних не забувайте, а якщо є можливість, нагодуйте по силі і подайте сироті, і вдову захистіть самі, а не давайте сильним погубити людину”.

Здавна в українських селах громадська активність була такою високою, як вимагала цього дійсність. Односельчани завжди допомагали хворим, вдовам, солдаткам, погорільцям. Збирали толоку, відбудовні роботи проводили добровільно і без будь-якої компенсації. Таким чином суспільство прагнуло утверджувати такі цінності як чесність, надійність, безкорисливість.

– Чим займається ваша громадська організація сьогодні?

– Спільно з Міжнародною добродійною організацією „Погляд” ми ведемо підготовку до проведення фестивалю „Назустріч мрії” для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, який пройде 24-26 травня в Керчі. У рамках цього фестивалю стартує Всеукраїнська програма „Стань хрещеним”. Програма підтримана державою і визнана однією з форм розв’язання проблеми соціального сирітства в Україні.

Наша Всеукраїнська громадська організація „Вплив Світла” ще досить молода, але в її складі вже сотні людей. За останні півроку ми провели кілька добродійних концертів, роздаємо продуктові набори для самотніх людей похилого віку і, по можливості, стараємося робити це регулярно. Волонтери нашої організації проводять зустрічі з дітьми в загальноосвітніх школах з метою профілактики алкоголізму, наркоманії та куріння, розповідають про проблему СНІДу, сприяючи формуванню в учнів здорового способу життя. У Центрах реабілітації волонтери постійно працюють із залежними від алкоголю і наркотиків людьми та їх рідними. Надаємо психологічну допомогу й тим, хто знаходиться в депресії, хто зовсім втратив надію на краще життя. Це дуже важливо, тому що людина, опинившись у темній кімнаті, підсвідомо прагне знайти вихід, відшукати хоч який-небудь промінчик світла, знайти надію на краще. І в такі кризові моменти необхідно, щоб хтось був поруч, підтримав та допоміг.

– Як вас знайти?

– Наші телефони у Києві: 8(044) 539-10-66, 8(044) 248-92-39 ([email protected]). Запрошуємо до співпраці всіх бажаючих, кому не байдужі життя та долі людей і хто бажає допомагати тим, кому сьогодні важче, хто потрапив у біду. Будь-яка добра справа починається з малого – з першого кроку.

Розмову вів Олександр КОЗЛОВСЬКИЙ (УКРІНФОРМ)
Київ, 17 травня 2007 року