Рабин Моше Асман: Іранські безпілотники випробовують в Україні, щоб ударити по Ізраїлю

Рабин Моше Асман: Іранські безпілотники випробовують в Україні, щоб ударити по Ізраїлю - фото 1
Росія відкрито виступає не лише проти України, а й проти Ізраїлю. Таку думку в інтерв'ю YouTube-каналу "Находим ответы с Инной Золотухиной" висловив головний рабин України Моше Реувен Асман. Він розповів про свою зустріч із прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху, пояснив, чому Ізраїль побоюється активно підтримувати Україну.

Слова рабина Асмана поширило видання "Гордон".

"Необхідно зрозуміти, що Ізраїль оточений ворогами, які хочуть знищити його, з усіх боків. Ізраїль хоче допомагати і допомагає, чим може, Україні, але має насамперед дбати про свою безпеку. Росія вже кілька років має кордон з Ізраїлем по Сирії. Що вони там забули, я не знаю. Але вони там. Там Іран, [ліванське воєнізоване угруповання] "Хезболла" – і Росія шантажує Ізраїль.

Ізраїль не хоче відкритого конфлікту, бо у "Хезболли" там є ракети, які можуть полетіти на Ізраїль. Й Іран постійно намагається доправляти їм ракети. Росія щось там крутить-каламутить. Тому Ізраїль не хоче відкритого конфлікту з Росією, бо Росія його шантажує. Можна зрозуміти Ізраїль. Я доклав усіх зусиль, щоб перевернути думку ізраїльського суспільства, тричі зустрічався з прем'єр-міністром Біньяміном Нетаньяху і мені вдалося пояснити йому, наскільки важливо допомагати Україні.

Іран – не просто ворог Ізраїлю. Іран відкрито заявляє, що хоче знищити єврейську державу. Тобто це лиходій, ворог Ізраїлю номер один. Росія зараз є його стратегічним союзником. Й іранські безпілотники випробовують в Україні, щоб ударити по Ізраїлю. Зрозуміло, це роблять не безплатно. За деякими даними, Росія пропонує Ірану ядерні технології. Тут дуже небезпечний момент. Упевнений, що ізраїльська розвідка все це знає. Тобто Росія відкрито виступає не лише проти України, а й проти Ізраїлю.

[Депутат Кнесету від партії "Лікуд"] Нір Баркат – перший політик, який заявив, що треба підтримати Україну. Була добра розмова [президента України Володимира] Зеленського з Нетаньяху. І в останні дні була страшна, скажімо, помилка, хоча це двічі повторилося, – нелогічно, незрозуміло... Зеленський звернувся по допомогу до Ізраїлю дати зброю – і тут Україна в ООН голосує двічі проти Ізраїлю. Ізраїль сприйняв боляче – і суспільство, і волонтери. Я не можу зрозуміти, чому це сталося. Це були нелогічні речі для України.

Президент або хтось із високопосадовців мають заявити, як Естонія, – вони обіцяють голосувати за Ізраїль. Я прошу просто. Після стількох труднощів Ізраїль готовий допомагати Україні. І тут Україна виступає проти Ізраїлю. Це може звести нашу роботу нанівець. Україна так потребує, а Ізраїлю є чим допомогти. Минулий уряд нічого не зробив, може, цей зробить", - наголосив рабин.

За його словами, український народ – гордий народ. І те, що росіяни роблять, призводить до протилежних наслідків. Ніхто, акцентував рабин, не хоче йти до радянського рабства. Люди хочуть жити вільним життям, і добро переможе зло.