Рабин Вінниці звернувся до поліції зі скаргою на національну і релігійну дискримінацію через інцидент у картинг-клубі

Рабин Вінниці звернувся до поліції зі скаргою на національну і релігійну дискримінацію через інцидент у картинг-клубі - фото 1
У Вінниці 6 червня у картинг-клубі GT відмовили в обслуговуванні 30 хасидам. Громадяни Ізраїлю та США навчаються в ієшиві і в майбутньому будуть рабинами. Вінницькі поліцейські проводять перевірку повідомлення іноземних туристів про злочин.

Як повідомляють у jewishnews, формальною причиною для відмови стало те, що клієнти нібито не володіють українською мовою для того, щоб прослухати інструктаж.
Рабин Вінниці Шауль Горовіц запропонував бути перекладачем для своїх учнів, однак йому відмовили. При цьому клуб не надав ніяких правил або посадових інструкцій, в яких було б зазначено заборону на інструктаж з перекладачем.

До слова, раніше цей картинг-майданчик вже обслуговував хасидських дітей. Також представники картинг-клубу відмовилися надати будь-які документи, що обгрунтовують проведення підприємницької діяльності, документи фізичної особи-підприємця або юридичної особи. — Таким чином, відбулася дискримінація за національною і релігійною ознакою щодо єврейських прочан-хасидів, — зазначає джерело.

За фактом події рабин Шауль Горовіц викликав поліцію і написав заяву для відкриття провадження за статтею 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності, релігійних переконань і за іншими ознаками).

За повідомленням 20 минут, вінницькі поліцейські проводять перевірку повідомлення іноземних туристів. — Повідомлення належним чином зареєстроване в журналі єдиного обліку заяв та повідомлень відділення поліції N1 Вінницького районного управління поліції, — кажуть у відділі комунікації поліції Вінницької області.

Наразі проводиться перевірка для надання правової оцінки події.

У картинг-клубі дали наступне пояснення: "Не впустили іноземців задля їх безпеки, бо відвідувачі не знали ні української, ні російської, а на трасі під час заїзду можуть бути лише команди та інструктори. — На трасі, коли він один в машинці, вже не буде перекладача. Якщо він буде щось робити, то ми не зможемо запобігти ситуації, яка виникне на дорозі. У нас була схожа ситуація з іноземцями, коли наражали оточуючих на небезпеку. Потрібно, щоб людина, яка перебуває за кермом, знала мову".