Рада Безпеки ООН зібралася на вимогу Росії з приводу нібито утисків УПЦ МП в Україні (пряма трансляція)

Рада Безпеки ООН зібралася на вимогу Росії з приводу нібито утисків УПЦ МП  в Україні (пряма трансляція) - фото 1
Раніше про наміри скликати Раду безпеки з цією метою заявив ще 13 січня постпред Росії при ООН Василь Небензя. Секретаріат отримав таку заявку і призначив засідання на 17 січня.

Росія ініціювала засідання Ради безпеки ООН, заявивши, що причиною є «утиски єдиної канонічної Православної Церкви в Україні». У самій УПЦ МП 16 січня наголосили, що Церква не просила захищати її права і не уповноважувала жодного представника РПЦ виступати від її імені в ООН.

Росія ж на Радбезі у виступі Небензі вела проросійську агітацією та переконувала, що в Україні наче переслідують російськомовних та російську Церкву.

Росія навіть виставила з доповіддю на Раду безпеки ООН митрополита Російської Православної Церкви Антонія, який розповідав про "політичні репресії над духовенством МП в Україні".

У відповідь представники різних країн в Радбезі ООН заявили про агресію самої Росії проти України та засудили спроби Росії під приводом нібито захисту релігійних свобод дезінформувати світову спільноту. "Не Україна, а саме Росія порушує в Україні всі права людини, в тому числі і релігійні свободи", - наголосили виступаючі.

"Ми продовжуватимемо підтримувати Україну і її народ, щоб захистини їх свободу", - так зреагували на виступ Небензі представники різних країн в Радбезі ООН, зокрема Франції.

Виступаючі засудили агресивні дії Росії в Ураїні та вчергове закликали Росію припинити війну в Україні та не займатися дезінформацією. Також у виступах йшлося про зневагу Росією усіх міжнародних норм і законів.

"Росія піднімає питання ніби переслідування УПЦ МП без присутності представників цієї Церкви. Такі дії не служать суспільству, ні Церкві. А відкрита підтримка війни в Україні релігійними лідерами Росії взагалі є поза поняттям сприйняття. Не можна змішувати релігію з політикою", - наголосив, зокрема, представник Албанії.

"Релігія не може бути використана у розпаленні конфлікту. Понад 270 сакральних споруд зруйновано Росією в Україні", - йшлося у виступах членів Радбезу ООН.

Усі вони засудили атаки в Дніпрі, що призвели до смертей цивільного населення, атаки на представників Червоного Хреста в Херсоні та ін.

Представник Китаю говорив про важливість розбудови миру і закликав до переговорів між Росією і Україною.

"Чи хтось може серйозно сприймати заяви Росії про порушення релігійних свобод в Україні. Це цинічні заяви Росії задля виправдення своє агресії в Україні. Це все відволікає увагу від головної проблеми - вбивств росіянами цивільного населення в Україні", - заявив представник США. Він перечислив випадки релігійних переслідувань в самій Росії та назвав цинічними заяви Росії про переслідування в Україні.

Великобританія заявила, що Україна завжди дотримувалася релігійних свобод, бо це демократична країна. І не Росії критикувати Україну, бо саме в Росії порушуються права кримських мусульман, свідків Єгови, українських греко-католиків і православних.

"Росія має зупинитися у своїй пропаганді, вивести свої війська і звільнити територію України", - закликав представник Великобританії.

Головуючий в Радбезі ООН представник Японії зі свого боку також закликав Росію негайно вивести війська з території України.