Рамзан Кадиров погрожує Ізраїлю за конфлікт на Храмовій горі в Єрусалимі

10.05.2021, 18:07
Світові
Рамзан Кадиров погрожує Ізраїлю за конфлікт на Храмовій горі в Єрусалимі - фото 1
Глава Чечні Рамзан Кадиров зажадав від влади Ізраїлю вибачитися перед мусульманами за зіткнення між поліцією і палестинцями на Храмовій горі в Єрусалимі, біля мечеті Аль-Акса.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"У такій ситуації краще для всіх буде, якщо влада Ізраїлю схаменеться і з повним усвідомленням того, що винна у трагедії, вибачаться за те, що сталося. Врегулюйте конфлікт, поки не пізно, інакше масштаби наслідків будуть плачевними!" - написав Кадиров у своєму телеграм-каналі.

Заворушення в Східному Єрусалимі тривають з 7 травня. За три дні, за даними лікарів і правоохоронних структур, постраждали сотні палестинців і понад 20 ізраїльських поліцейських. Сили правопорядку застосовували сльозоточивий газ і світлошумові гранати - у відповідь на що летять в них каміння та інші предмети.

Спалах насильства пов'язують з судовими слуханнями за давньою скаргою, з якою звернулися кілька палестинських сімей. Понад 70 людей незадоволені розпорядженням властей виселити їх з займаних будинків на користь єврейських поселенців. Спочатку слухання планувалися на 10 травня, але за рішенням генпрокурора Ізраїлю їх відклали. Нову дату повинні оголосити протягом 30 днів.

Центром зіткнень стала територія навколо мечеті Аль-Акса - третьої за важливістю святині ісламу. 10 травня поліція заборонила на деякий час відвідувати цей район міста - в зв'язку із запланованим маршем з нагоди Дня Єрусалима. Щороку хід через мусульманський квартал Старого міста організовує ізраїльська молодь. Багато палестинців розцінюють марш як провокацію.

День Єрусалиму був проголошений з нагоди переходу під контроль Ізраїлю східній частині міста після Шестиденної війни 1967 року. У нинішньому році День Єрусалиму збігається зі священним для мусульман місяцем Рамадан.