Реформатська церква на Закарпатті отримала три з половиною мільйона форинтів на ремонт даху храму

Реформатська церква на Закарпатті отримала три з половиною мільйона форинтів на ремонт даху храму - фото 1
Завдяки благодійній акції Угорської реформатської служби допомоги, реформатська громада смт Вишково отримала допомогу у розмірі три з половиною мільйона форинтів на ремонт нещодавно пошкодженої конструкції даху церкви. Урочиста передача коштів відбулася у селі Велика Добронь, де директор Угорської реформатської служби Мартон Югас зустрівся з пастором реформатської церкви Вишкова Каройем Єнеі.

Про це повідомляє Карпатський об’єктив.

«Сильні пориви вітру пошкодили дах древньої реформатської церкви у селищі Вишково 5 жовтня. Наступного дня ми вирішили, що маємо допомогти у відновлюваних роботах, адже Угорська реформатська служба допомоги – це організація, яка прагне надавати підтримку не лише в Угорщині, але й на території усього Карпатського басейну. Нам удалося зібрати три з половиною мільйона форинтів – набагато більше, ніж ми сподівалися. Кампанія щодо збору коштів здійснювалася в основному від приватних осіб, компаній, конгрегацій та єпархій», – розповів Мартон Югас.

Пастор Карой Єнеі підкреслив: «Цього року, на жаль, через погодні умови, ми вже не зможемо повністю відремонтувати дах церкви, але роботи тривають. Підготовчі столярні роботи завершилися, частину пошкодження вдалося ліквідувати. Гуртування навколо цієї справи було справді унікальним, допомогти зголосилися обласна, місцева громади, колишні вишківчани, тобто багато хто об’єднався, щоб допомогти у цій справі». За словами пастора, отримана допомога дозволить добудувати конструкцію даху, пошкоджену негодою, наступного року. Він також зазначив, що у планах – повна заміна понад столітньої покрівлі.