Релігійні діячі очікують реакції Президента на прослуховування синагоги

25.06.2020, 16:52
Держава
Синагога Бродського в Києві - фото 1
Синагога Бродського в Києві
Джерело фото: Інфолайф
Релігійні діячі різних конфесій наголошують на неприпустимості проведення в синагогах і інших молитовних приміщеннях негласних слідчих дій, таких як прослуховування та приховане стеження за віруючими.

Релігійні діячі закликали Президента Володимира Зеленського ініціювати перевірку озвучених головним рабином Моше Реувеном Асманом фактів проведення в київській синагозі Бродського негласних слідчих дій та його свідчень про використання правоохоронними органами, зокрема НАБУ, неприйнятних методів радянського тоталітарного режиму.

“Храм, молитовний будинок, синагога, мечеть – це святі місця для віруючих. Тому проведення негласних слідчих дій у молитовних приміщеннях становить загрозу для свободи віросповідання, яка є одним із здобутків демократії”, – наголошується у зверненнях глав конфесій.

Також у релігійних діячів викликають глибоку стурбованість озвучені ребе Асманом приклади переслідування віруючих за громадянську позицію духовного очільника їх релігійної громади, який раніше викрив неправду у діяльності НАБУ.

Глави різних конфесій України очікують реакції Президента Володимира Зеленського на зауваження ребе Асмана до дій Національного антикорупційного бюро (НАБУ) щодо фактів переслідування громадян за національною та релігійною ознакою.

На їх переконання, зазначена ситуація ставить під загрозу право на релігійну свободу в Україні, законність і верховенство права у діяльності силових структур, а також репутацію держави на міжнародному рівні.

Звернення підписали:

  • Верховний Архиєпископ Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви;
  • Михайло Паночко, Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської;
  • Архиєпископ Климент, Керуючий Кримською єпархією Православної Церкви України;
  • Айдер Рустемов, Муфтій Духовного управління мусульман АР Крим.

Нагадаємо, вперше у прослуховуванні центральної синагоги в Києві ребе Асман звинуватив НАБУ у жовтні 2018 року. Бюро тоді заперечило факт прослуховування, який підтвердився пізніше у матеріалах судової справи, відомої в медіа як «Золотий Мандарин».

Крім цього, директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров заявив, що в цій справі детективи НАБУ не лише проводять незаконні прослуховування, але й систематично та послідовно здійснюють тиск на свідків з метою спонукати їх до дачі неправдивих показань, проводять незаконні обшуки (без ухвали суду) під вигаданими приводами, незаконно вилучають особисті речі, тощо.