Релігійні діячі зі США та Європи відвідали Ісламський культурний центр Києва

Релігійні діячі зі США та Європи відвідали Ісламський культурний центр Києва - фото 1
Делегація релігійних діячів різних конфесій із Великої Британії, США, Польщі 9 лютого відвідала Ісламський культурний центр Києва. Вони зустрілися з президентом Конгресу мусульман України Сейраном Арифовим, а також мали нагоду поспілкуватися з вірянами мечеті ІКЦ.

Про це повідомляє сайт Іслам в Україні.

У складі делегації були: рабин Чарльз Файнберг, учасник Міжконфесійної акції за права людини (Вашингтон, США); отець Марек Мілявіцький з Ордену Домініканців (Вроцлавська архиєпархія, Польща); Саїд Мекич, імам Центральної мечеті Кембриджа (Велика Британія); теолог, політолог, голова товариства «Пацієнт Європа» Матеуш Пйотровський, а також член правління цього товариства й координатор делегації Александр Темкін.

Ініціатором візиту стала адвокаційна та експертна ініціатива «Пацієнт Європа» (Europe, a Patient). Делегація прибула до Києва, щоб помолитися за справедливий мир і дізнатися від релігійних лідерів України та представників державної влади про досвід життя і служіння в час війни.

За словами гостей, для них дуже важлива фізична присутність на місці подій, щоб на власні очі побачити наслідки воєнних дій проти мирних міст України.

За словами президента Конгресу мусульман України Сейрана Арифова, під час зустрічі обговорювали загальну ситуацію в Україні, в тому числі становище мусульман:

— Я розповів гостям про мусульманську громаду України, про наші ісламські центри. Ми говорили про рік запеклої боротьби України та наслідки російської агресії.

Імам Центральної мечеті Кембриджа Саїд Мекич відзначив неймовірну твердість українців, що чинять опір агресорові. Він поділився, що молиться за жертв цієї війни та їхні родини.

— Людство поділене на різні нації, вони не знають одна одну. Найблагородніші люди, що бачать око Бога, розуміють потребу об’єднатися в цих умовах, — підсумував імам.

Він зазначив, що перед візитом дуже сподівався, що зможе відправити намаз в одній з українських мечетей:

— Я читав дуа за те, щоб помолитися разом із братами-мусульманами з України. Дуже радий і вдячний Всевишньому, що мені вдалося потрапити на молитву в мечеті Ісламського культурного центру [Києва].

Наприкінці візиту делегація переглянула відеоролик про підсумки діяльності Конгресу мусульман України за рік війни.

Гості пообіцяли донести правдиві свідчення про події в Україні до релігійних громад і ЗМІ у своїх країнах.

Довідка. Це вже другий візит делегації релігійних діячів до Києва, організований Товариством «Пацієнт Європа», що шукає способи розв’язання найбільших викликів для Європи: пандемій, надзвичайних ситуацій, воєн і кліматичної кризи. Учасники організації мають широкі контакти в різних країнах світу. Перший візит був у травні.