Релігійні меншини Пакистану просять надати їм свободу віросповідання
Про це інформує Еpochtimes.
Пункт №1 формулює загальний принцип: "Права меншин мають посісти значне місце в політичному процесі та системі управління Пакистану". Другий пункт нагадує про те, що засновник країни Мухаммед Алі Джинна задумував її як плюралістичну, а не ісламську державу.
У пункті №3 міститься вимога "Виконати рішення (SMC № 1/2014) про права меншин, винесене колишнім головою Верховного суду Пакистану Тасадуком Хусейном Джилані 19 червня 2014 року". Рішення ухвалили після вибуху церкви в Пешаварі та погроз на адресу релігійних меншин. Верховний суд "Suo moto" закликав вжити заходів щодо захисту немусульман. Їх так і не було вжито.
Пункт №4 говорить: "Меншини повинні мати ефективну присутність в органах, що ухвалюють рішення, особливо під час висунення кандидатур на зарезервовані за немусульманами місця". Пункт №5 додає, що "Політичні партії повинні видавати мандати немусульманським кандидатам, якщо вони можуть перемогти на відкритих виборах на загальні місця від своїх партій". Насправді кандидати-немусульмани можуть боротися за загальні місця, але коли вони це роблять, завжди є вірогідність того, що проти них буде винесено фетву, в якій ісламські священники ухвалять, що мусульмани не можуть голосувати за них.
Пункт №6 вимагає: "Уряд, Виборча комісія Пакистану і політичні партії, особливо кандидати, повинні переконатися, що ненависницькі висловлювання на адресу немусульман не повинні використовуватися або заохочуватися. Тому меншини повинні брати активну участь у виборах у країні". "Політичні партії повинні внести до федеральних і провінційних асамблей необхідні законопроєкти для захисту немусульманських громадян Пакистану", — додає пункт №7. Пакистан усе ще далекий від цих цілей. Як регулярно підтверджує Bitter Winter ("Гірка зима"), ненависницькі висловлювання на адресу релігійних меншин не тільки поширені, а й потураються владою.
У пункті №8 пропонуються деякі технічні рішення. "Міністерство у справах меншин" має бути відновлено, і на основі консультативного процесу має бути сформована "Національна комісія у справах меншин".
Дуже важливий пункт №9 вимагає, щоб "політичні партії приділили особливу увагу основним проблемам меншин, таким як дискримінаційні закони, що суперечать міжнародним договорам з прав людини, захист меншин, питання їхнього розвитку, викрадення немусульманських дівчат і примусові шлюби, справедливе застосування системи квот на робочі місця".
Щодо пункту №10, "Земля має бути надана церквам і храмам так само, як земля надається мусульманам", то, можливо, достатньо було б не спалювати й не руйнувати індуїстські храми, християнські церкви та інші місця поклоніння релігійних меншин.