Релігійні організації запропонували створити Раду церковних релігійних об’єднань при Представництві Президента в АР Крим

03 серпня, 09:00
Суспільство
Релігійні організації запропонували створити Раду церковних релігійних об’єднань при Представництві Президента в АР Крим - фото 1
Релігійні громади та організації запропонували створити Раду церковних релігійних об’єднань при Представництві президента України в АР Крим як дорадчий експертний орган в питаннях релігійної сфери.

Про це у коментарі Суспільне Крим повідомила заступниця Представниці Президента України в Автономній Республіці Крим Ольга Куришко.

"Стосовно того, де це має бути створено, ми зараз в процесі обговорення. В нас не так багато інструментів і механізмів для того, щоб там забезпечити роботу, або підтримку роботи такої Ради. Ми проговорюємо декілька варіантів, як це може відбуватися. Наприклад, один із варіантів — це робоча група при тій вже створеній Раді з питань когнітивної деокупації, яка діє при Представництві. Бо саме вона органічно працює з когнітивною деокупацією, яка зараз відбувається", — зазначила Куришко.

Вона розповіла, що у Представництві думають і про інші варіанти реалізації ідеї.

Як зазначила заступниця Представниці президента в АР Крим, представники релігійних громад та організацій також говорили про те, що має бути і вдалий механізм для консолідації зусиль в питаннях деокупації та реінтеграції Криму.

"Ми розглядаємо ці питання більше з погляду реінтеграції. Реінтеграційні процеси проходять наскрізно, в тому числі і релігійні напрямки. Ми говоримо більше про відновлення та забезпечення нашої стабільної діяльності після деокупації. Або, наприклад, механізму захисту представників релігійних спільнот, які підлягають утискам з боку держави-окупантки", — наголосила вона.

Куришко додала, що наразі у Представництві президента в АР Крим займаються фіксацією та моніторингом ситуацій, які відбуваються в тимчасово окупованому Криму. Крім того, звертаються до міжнародних інстанцій з приводу порушень, які відбуваються на території окупованого півострова.

"Це порушення з приводу майна, яке належить релігійній громаді, яка перебуває на окупованій території. Нещодавній приклад — це знищення релігійного об'єкта, церкви в Євпаторії. Її розібрали на частини. Тобто, ось по таких кейсах ми рухаємось", — додала Куришко.