Сербський Патріархат сам не дотримується канонів, але береться повчати інших, - релігієзнавець

03 березня, 19:10
Православні
Сербський Патріархат сам не дотримується канонів, але береться повчати інших, - релігієзнавець - фото 1
Сербський Патріархат сам не виконує всіх канонів, але намагається при цьому звинувачувати в їх недотриманні Вселенського Патріарха, через надання ПЦУ автокефалії. Це навмисне спрощення і примітивізація ситуації навколо православ’я в Україні.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала релігієзнавець Тетяна Деркач.

Вона зауважила, що спікери помісних Церков, які захищають позицію РПЦ, намагаються нав’язати віруючим помилкову думку, що канони – це аналог декалога, накресленого Господом на кам’яних скрижалях. «Прості віруючі навіть не уявляють собі весь кодекс канонічного права і ступінь його використання в поточному житті церкви. Спікери помісних Церков це знають, і свідомо спрощують і навіть примітивізують ситуацію».

«І виходить, що коли починається суперечка про те, які канони застосовувати в українському випадку, помісні Церкви не розглядають аргументи і контраргументи в сукупності, а вибирають трактування тільки однієї ангажованою боку, – підкреслила релігійний експерт. — А для плебсу ще і спрощують її до примітивної схеми».

Тетьяна Деркач звернула увагу, що навіть технологія виборів Сербського Патріарха, яка начебто прописана в статуті СПЦ, викликала серйозні суперечки між митрополитами. «А це не канонічне право, а всього лише статут».

«СПЦ створила канонічно-богословську комісію по Україні? Ні, а навіщо? Адже «наша (сербів) самосвідомість переплетена з російським народом». Ось та остання монета, кинута на чашу ваг канонічного рішення СПЦ. А чи створювали ви канонічну комісію? А покажіть її висновки. А у відповідь тиша. Соромно, товариші патріархи. Всі ці бумеранги можуть повернутися тим, хто послав їх», – прокоментувала релігієзнавець.

Як РІСУ інформувала, у своєму першому телевізійному інтерв’ю для сербського національного телебачення РТС Патріарх Сербський Порфирій заявив, що “дії Константинопольського Патріархату щодо України не відповідають церковній традиції”.