"Релігії не можна використовувати для війни", - заклик міжрелігійної зустрічі в Римі

08 жовтня, 16:20
Світові
"Релігії не можна використовувати для війни", - заклик міжрелігійної зустрічі в Римі - фото 1
"Лише мир є святим і ніхто нехай не використовує Боже ім’я, щоби благословити терор і насильство", - таким закликом 7 жовтня завершилася дводенна міжнародна міжрелігійна зустріч у Римі «Народи-браття, майбутня земля».

Логічним її завершенням стало вручення дітям біля римського Колізею послання миру. Діти в свою чергу передали це послання представникам міжнародної спільноти - учасникам цієї зустрічі, повідомляє Радіо Ватикану.

Присутні хвилиною мовчання вшанували всіх жертв пандемії, війн, тероризму та насильства. Далі біженка з Афганістану зачитала Римський заклик до миру, що є плодом цієї міжнародної міжрелігійної зустрічі.

"У світі триває багато війн, існує чимало терористичних загроз, проявів великого насильства. Відновлюється застосування сили як засобу міжнародної політики... Народи страждають. Страдають біженці від війни та екололічної кризи, відкинені, слабкі, беззахисні.. Релігії можуть заснувати мир та закликати до миру. Релігії не можна використовувати для війни. Лише мир є святим, і ніхто нехай не використовує Боже ім’я, щоби благословити терор і насильство. Якщо бачите навколо себе війни, не миріться з ними! Народи прагнуть миру. Братерство між релігіями чинить поступ, незважаючи на труднощі. Майбутнє світу залежить від цього: чи ми визнаватимемо одні одних братами. Долею народів на землі є доля братів", - йдеться у зверненні.

Релігійні лідери світу закликають якнайшвидше відновити заблокований сьогодні процес роззброєння, зупинити торгівлю зброєю та застосування зброї, сприяти поступові ядерного роззброєння.

"Народи-браття та майбутня земля є невіддільними... Нехай же Бог допоможе нам відбувати спільний людський рід і шанувати матір землю. Перед Колізеєм, символом величі, але також страждання, силою віри ще раз наголошуємо, що іменем Бога є мир", - такими словами завершується міжрелігійне послання миру.