Реставратори відкрили нові деталі відомої скульптури Мікеланджело

19.09.2020, 17:44
Світові
Реставратори відкрили нові деталі відомої скульптури Мікеланджело - фото 1
Йдеться про скульптуру «Флорентійська П'єта» з Мадонною, Христом, Марією Магдалиною та Никодимом.

Реставратори відкрили нові деталі відомої скульптури Мікеланджело
Йдеться про скульптуру «Флорентійська П'єта» з Мадонною, Христом, Марією Магдалиною та Никодимом.

Про це повідомляє apnews.com.

Співробітники флорентійського музею Опера ді Санта Марія дель Фіоре заявили, що під час реставрації скульптури Мікеланджело «Флорентійська П'єта» були виявлені невідомі раніше деталі. Фахівці знайшли, зокрема, сліди інструментів скульптора, які століттями були приховані під шаром пилу та воску.

Як відомо, Мікеланджело працював над цим твором сім років, але згодом відмовився завершувати роботу через погану якість мармуру або недоліки в композиції. В припадку гніву скульптор навіть намагався знищити своє дітище молотком. Саме ці сліди майстра, на думку реставраторів, і були виявлені під шаром бруду. На щастя Мікеланджело віддав скульптуру своєму слузі, який її відремонтував.

Скульптуру з Мадонною, Христом, Марією Магдалиною та Никодимом Мікеланджело створив між 1547-1555 роками, у 80-річному віці. Це третя відома п'єта, створена майстром епохи Відродження. Більш рання робота знаходиться у Ватикані, а більш пізній варіант, відомий як «П'єта Ронданіні», можна побачити в Міланському музеї. На відміну від двох інших скульптурних композицій, де тіло Христове тримає тільки Марія, на «Флорентійській п'єте» Ісуса підтримують також Марія Магдалина та біблійний персонаж Никодим, в особі якого автор втілив свій автопортрет. За задумом майстра скульптура мала стояти в одній з римських каплиць, недалеко від місця, де той планував побудувати свою гробницю.