Римо-католики невдоволені якістю протиаварійних робіт в костелі святого Миколая в Києві

04.02.2022, 09:29
Культура
Римо-католики невдоволені якістю протиаварійних робіт в костелі святого Миколая в Києві - фото 1
В деяких місцях у костелі, повідомляють у парафії, досі багато сажі, а в інших її відбили разом зі штукатуркою.

У римо-католицькій парафії костелу святого Миколая в Києві невдоволені результатами протиаварійних робіт в соборі. Про це повідомляє Київ Медіа з посиланням на Фейсбук-сторінку парафії.

У дописі вказано, що в деяких місцях робітники нібито навіть не відчистили сажу, а в деяких — начебто відчистили надміру, разом із штукатуркою та будматеріалами. До свого допису вони приклали фото проблемних місць.

Римо-католики невдоволені якістю протиаварійних робіт в костелі святого Миколая в Києві - фото 86531

«Насамперед стелю, відділену спеціальною сіткою, щоб пошкоджені пожежею частини оздоблення не падали на голову. Однак попри цю завісу чітко видніється почорніла від вогню і сажі верхня частина храму, яка залишилася після пожежі без змін. На стінах, як говорили «тимчасово», розмістили прожектори, а також повісили батареї, труби до яких поклали просто над підлогою» — йдеться в дописі.

Церковники також роблять висновок, що відновити бічний вівтар в костелі буде неможливо через специфіку ремонтних робіт. В деяких місцях, наголошують — лишилося надто багато вологи.

«У тій частині храму, де впродовж останніх 30 років стояла дарохранительниця з Пресвятими Дарами і де папа св. Йоан Павло ІІ молився про повернення храму, до рівня колін виступають труби, що унеможливлюють будь-яке відновлення бічного вівтаря. Підлогою служить тимчасовий матеріал, на якому чітко видно сліди надмірної вологи, так само як і на стінах, де тріщини і вологі плями. У пресвітерії, найважливішій частині храму, де має бути головний вівтар і Пресвяті Дари, стіни обгорілі. Ймовірно, намагаючись якнайпростіше відчистити стіни від сажі, почали відбивати штукатурку аж до цегли, та згодом, розуміючи, що зусилля марні, залишили як є. Водночас відповідальні за проєкт протиаварійних робіт натхненно розповідали про роботу, яку вони начебто виконали, та про труднощі, з якими їм довелося стикнутися» — скаржаться в парафії.

Також в парафії не довіряють обіцянкам Мінкульту передати костел до 1 червня 2022 року. І повідомляють, що в цей час до України мають прибути іноземні делегації, щоб гарантувати передачу.

«Отже, між парафією і Міністерством культури був укладений меморандум, на підставі якого храм має перейти у власність римсько-католицької громади 1 червня 2022 року. Проте навіть попри такий важливий документ, можна сподіватися, що українська влада докладе всіх зусиль, щоб загарбане майно залишити собі. Тому цього дня до України мають прибути представники Ватикану, Євросоюзу та США», — йдеться в повідомленні.

Міністр культури Ткаченко, який відчитується за проведені в соборі роботи, поки ніяк не коментував ці зауваження.

Як РІСУ повідомляла, 31 січня в костелі завершили протиаварійні роботи.

Нагадаємо, пізно увечері 3 вересня у Києві сталася пожежа у костелі Святого Миколая. Займання сталося між першим та другим поверхами будівлі під час репетиції. Пожежі присвоїли другий ранг. За кілька годин пожежу локалізували, станом на 23:00 відкритого вогню в костелі уже не було.