Римо-католики принесли під стіни Мінкульту каміння, яке падає з костелу св. Миколая у Києві

06.11.2023, 17:41
Держава
Римо-католики принесли під стіни Мінкульту каміння, яке падає з костелу св. Миколая у Києві - фото 1
Сьогодні, 6 листопада, біля Міністерства культури й інформаційної політики відбулася мирна акція парафіян костелу св. Миколая під гаслом «Рятуймо костел разом!».

Вздовж стіни Мінкульту учасники заходу поклали каміння, яке падає з костелу - упродовж останніх двох років собор почав стрімко руйнуватися, адже у вересні 2021 року пережив жахливу пожежу.

Настоятель парафії святого Миколая о. Павло Вишковський пояснив мету заходу:

“Ми вимушено зібралися тут сьогодні, оскільки вже понад 32 роки боремося за чесність і справедливість щодо ситуації нашого костелу, а зокрема повернення його законним власникам – римо-католицькій парафії святого Миколая, костел якої збудований руками наших попередників на початку XX століття. Ми тут, бо саме сьогодні закінчується термін дії меморандуму, підписаного 2 роки тому”, – наголосив отець Павло,
Священик РКЦ в Україні зазначив, що керівництво Мінкульту ігнорує їхні вимоги, а костел тим часом руйнується.

“Ви не бачите, як за 2 роки костел зруйнувався, і ви нічого для цього не робите. Господь казав, що “якщо ви мовчатимете, кричатиме каміння”. Тому ми принесли сьогодні каміння, яке падає з костелу. Нехай воно промовляє до вас і до всіх тих, що перешкоджають у поверненні костелу. Цих 12 каменів є символом апостольської Церкви – Церкви, яку заснував Христос на собі – міцному фундаменті і яку пекельні ворота не подолають”, - заявив він.

Під час мітингу теперішній очільник Мінкульту Ростислав Карандєєв через Сергія Самойленко з управління комунікацій МКІП запросив отця Павла на розмову, на яку той пішов разом із трьома представниками парафіяльної ради. Ростислав Карандєєв з’явився після майже 40-хвилинного очікування, перепрошуючи, що перед цим мав важливу зустріч.

«Очільник міністерства не сказав нічого нового з того, чого б я не знав, чи то про законодавчі перепони, які перешкоджають реалізувати доручення президента України, чи про те, що у ВРУ вже давно чекають на голосування відповідні закони. Єдине, що він пообіцяв, – продовжити термін дії меморандуму, а також сказав що, можливо, прийде комісія, яка зробить висновки щодо стану костелу. Але ми візьмемо костел навіть у непридатному для експлуатації стані, до якого його довели попередні псевдовласники», - прокоментував зустріч настоятель отець Павло Вишковський.

Учасники мирної акції протесту звернулися до Міністерства культури та інформаційної політики України з такими вимогами:

1. Встановити нові терміни передачі релігійній громаді римсько-католицької парафії святого Миколая м. Києва культової будівлі костелу св. Миколая, розташованої за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 75.

2. Невідкладно вжити заходів, передбачених п. 4.3.1. Меморандуму про співпрацю від 05 листопада 2021 року, а саме: забезпечити виготовлення Акту технічного стану пам’ятки, опис культурних цінностей і предметів, які належать до пам’ятки, паспорту пам’ятки, планів приміщень пам’ятки, технічного паспорта та переліку майна, яке переходить у постійне користування парафії, а також розробити та погодити проєкт охоронного договору з майбутнім балансоутримувачем.

Віряни наполягають, що костел, зведений католицькою громадою Києва на зламі XIX-ХХ століть власним коштом, має повернутися до неї і відновити свій повноцінний статус парафіяльної святині.

27 жовтня 2023 р. на сайті Кабміну створено петицію №41/005649-23еп з вимогою повернути громаді костел святого Миколая в Києві.

https://www.facebook.com/st.nicholas.kyiv/

www.nicholas.kyiv.ua