Рішення Кіпрської Церкви щодо України в УПЦ МП назавали "втручанням політики і геополітики"

Рішення Кіпрської Церкви щодо України в УПЦ МП назавали "втручанням політики і геополітики" - фото 1
Керуючий справами УПЦ МП митрополит Антоній (Паканич) прокоментував визнання Кіпрською Церквою ПЦУ.

Єрарх УПЦ МП радить дочекатися офіційних даних та реакції інших єрархів Кіпрської Православної Церкви.

"Якщо все ж ця інформація відповідає дійсності (визнання ПЦУ - ред.), то слід підкреслити – те, що відбулося не є позицією Кіпрської Православної Церкви, яку представляє тільки її Синод, а всього лише одноосібним рішенням однієї людини. Нехай і такої, яка наділена владою Предстоятеля", - йдеться у коментарі митрополита опублікуваному на сайті Православная жизнь.

На думку керуючого справами ПЦУ, визнання ПЦУ відбулося під диктовку "сильних світу цього".

"По-четверте, слід констатувати продовження втручання інтересів політики і геополітики в справи Церкви. На жаль, жертвою такого процесу стає як загальна єдність світового Православ'я, так і окремих Православних Церков. Адже деякі рішення, ухвалені під диктовку сильних світу цього і факторів, далеких від віри в Бога, аж ніяк не ведуть до зцілення розколу. Навпаки – вони провокують лише нові розділення. А це матиме вкрай серйозні наслідки. Оскільки, як сказав святитель Іоанн Златоуст, «чинити розділення в Церкві не менше зло, як і впадати в єресі...»" - зазначив він.

Нагадаємо, раніше митрополит УПЦ МП Антоній (Паканич) заявляв, що процес визнання ПЦУ іншими Помісними Церквами призупинився.