Знову "пшик": Ще у грудні в УПЦ МП запевняли, що автокефалію ПЦУ більше ніхто не визнає

Митрополит УПЦ (МП) Антоній (Паканич) помилися в своїх прогнозах. Ще у грудні минулого року він переконував, що процес визнання автокефалії ПЦУ призупинився і ніколи не вже відновиться. Він також наводив відповідні агрументи.

Знову 'пшик': Ще у грудні в УПЦ МП запевняли, що автокефалію ПЦУ більше ніхто не визнає - фото 60575

 

"Ви не поспішайте, життя покаже, - сказав він на зауваження, що лише за один рік ПЦУ визнали три Помісні Церкви. - Адже залишається необхідність покаяння. Його не було, тож вони не визнали свій гріх розколу, ані Філарет (Денисенко), ані всі інші".

Архиєрей УПЦ МП навів приклад: У 1998 році в Болгарії було зібрання глав Помісних Церков з метою врегулювати розкол в Болгарській Церкві і туди на Собор прийшли місцеві розкольники – кожен зі своїм особистим покаянним листом.

"В Україні не було ні особистого, ні колективного покаяння. Це по-перше. По-друге, є питання до хіротоній, єпископських, священницьких і дияконських. Це друга наша претензія. Це претензія і всіх помісних Церков. Про це кажуть Глава Албанської Церкви, архиєпископ Тиранський Анастасій, Польської – митрополит Варшавський Савва, Кіпрської – Хризостом і Синод Кіпрської Церкви. Третя претензія полягає в тому, що в одній державі має бути лише одна Церква, а не дві чи більше. У Болгарії розкольники приєдналися до Болгарської Церкви, а не стали окремою структурою, як в Україні", – резюмував він.

Нагадаємо, раніше в УПЦ МП розповідали, що справа із створення Помісної Української Церкви завершиться «великим пшиком».

В УПЦ МП також до останнього не вірили, що Вселенський Патріарх надасть Томос Українській Церкві. Коли ж це сталося, у Московському Патріархаті заспівали, що новоутворену Церкву не визнає жодна Помісна Православна Церква світу.

Учора, 24 жовтня ПЦУ визнала Кіпрська Церква - черверта за рахунком.