• Головна
  • Новини
  • Рішення суду про демонтаж незаконно встановленої каплиці в УПЦ МП назвали викликом для православ'я...

Рішення суду про демонтаж незаконно встановленої каплиці в УПЦ МП назвали викликом для православ'я

16.02.2023, 11:52
Рішення суду про демонтаж незаконно встановленої каплиці в УПЦ МП назвали викликом для православ'я - фото 1
Митрополит Ніжинський і Прилуцький УПЦ МП Климент рішення суду про демонтаж незаконно встановленої каплиці біля фундаменту Десятинної церкви назвав «викликом українським православним християнам».

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

«Спостерігаючи за останніми діями держави у релігійній сфері стає зрозуміло, що у владі є якісь сили, які на 32-му році незалежності України лише прикриваються перейменуванням вулиць Леніна, як фіговим листком. Насправді вони з ксерокопічною точністю насаджують у сучасній Україні ленінські ідеї щодо боротьби з релігією. Спочатку ці люди перетворюють храми лаври на місце для концертів. А сьогодні взагалі пропонують храм знести», — сказав митрополит Климент.

Голова Інформаційно-просвітницького відділу звернув увагу, що «суд не відповів на запитання, а що потрібно зробити з тими, хто молиться у цьому храмі? Історія знає відповідь. Вже був період, коли почали з руйнування храмів, а закінчили атеїстичним терором та масовими репресіями проти віруючих. Нічого нового не буде».

«Дії влади щодо закриття та руйнування храмів це відкритий виклик українським православним християнам, чиї релігійні переконання збираються розтоптати найогиднішими радянськими методами», — сказав владика.

Нагадаємо, Господарський суд Києва зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від “храму-мафу” УПЦ МП, який незаконно з’явився 10 років тому на місці Десятинної церкви.

Релігійна громада має сама знести незаконні будівлі та сплатити судовий збір і витрати на технічну експертизу.