Рівно рік тому Папа Франциск призначив Вісвальдаса Кульбокаса Апостольським нунцієм в Україні

15.06.2022, 10:43
Католики
Рівно рік тому Папа Франциск призначив Вісвальдаса Кульбокаса Апостольським нунцієм в Україні - фото 1
15 червня 2021 року Папа Франциск призначив Апостольським нунцієм в Україні монсеньйора Вісвальдаса Кульбокаса, обраного Титулярним Архиєпископом Мартани.

Українцям тоді повідомили, що новий Апостольський нунцій в Україні родом з Литви. Він - доктор теології та має ліценціат з канонічного права. Працював в Апостольських Нунціатурах в Лівані, у Королівстві Нідерландів, в Російській Федерації, у Секції Відносин з Державами Державного Секретаріату та Кенії.

Для архиєпископа Вісвальдаса Кульбокаса Україна стала першим місцем служіння як Апостольського нунція.

У катедральному костелі Святого Станіслава та Владислава у Вільнюсі 14 серпня відбулося висвячення в єпископи Апостольського нунція в Україні Віслвальдаса Кульбокаса. Обряд свячень очолив Державний Секретар Апостольського Престолу кардинал П'єтро Паролін.

Нунцій Вісвальдас Кульбокас прибув у Київ 7 вересня 2021 року авіарейсом з Вільнюса. В аеропорту його зустрічали працівники Апостольської нунціатури, а також представники Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков.

Президент України Володимир Зеленський 3 жовтня прийняв вірчі грамоти в нунція Кульбокаса.

Сьогодні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, який перебуває в нунціатурі в Києві, розділяє долю мільйонів українців, які потерпають від агресії Росії.

В інтерв’ю для Ватиканських ЗМІ він розповідав про пережите в Києві у час невдалої спроби рашистів захопити столицю України.

"Найбільше мене хвилює те, що місто Київ, де я перебуваю – це велике місто, яке має трохи менше трьох мільйонів населення, і тепер у ці дні воно повністю паралізоване воєнними діями. Окрім ракет, які пролітають, і тому люди ховаються, як можуть – у підвалах, на станціях метро – у мене виникає запитання, що роблять хворі, пацієнти з будь-яким захворюванням? Бо пересуватися важко, важко знайти допомогу... Що їм робити?Усвідомлюючи, що наближаються важкі дні, всі намагалися поповнити запаси, але їх вистачить на кілька днів. І тому виникає запитання: Що буде, якщо така ситуація триватиме кілька днів? Що залишиться їсти? Бо тепер нема можливості поповнити запаси, а також ризиковано залишатися в квартирах, в кімнатах, важко перебувати в громадських місцях... Ми теж в нунціатурі намагаємося залишатися на нижніх поверхах, де менший ризик потрапити під обстріл, і тому ще важче вийти і знайти якісь відчинені магазини, але я не думаю, що вони відкриті, або що вони здатні поповнити запаси, тому що навіть дорожнє сполучення перерване... Що буде через кілька днів? – це дуже велике питання. Сьогодні вранці я думав про дітей Києва: коли вони виростуть, як вони будуть ставитись до інших, проживши перші дні, перші місяці, перші роки свого життя під обстрілами, під ракетами? Це ще одне велике запитання", - розповів тоді нунцій.

2 червня Президент Зеленський висловив особливу подяку послам країн, які не залишили столицю з початку повномасштабної російської агресії 24 лютого – послу Польщі Бартошу Ціхоцькому та нунцію Святого Престолу Вісвальдасу Кульбокасу.

За словами нунція Кульбокаса, він сьогодні молиться за мир в Україні і закликає усіх тих, хто вірить у Бога, бути єдиними в засудженні війни: "Моє бажання і мій заклик полягає в тому, щоб усі ті, хто вірить у Бога, були єдині в засудженні цієї війни та кожної війни. Ми повинні бути єдині в засудженні будь-якої агресії тепер і в будь-якій ситуації, і це дасть нам і дасть людству світле майбутнє. Таким є моє звернення".