• Головна
  • Новини
  • Рівно рік тому Синод Вселенського Патріархату узаконив Київську митрополію...

Рівно рік тому Синод Вселенського Патріархату узаконив Київську митрополію

11.10.2019, 10:01
Рівно рік тому Синод Вселенського Патріархату узаконив Київську митрополію - фото 1
Сьогодні річниця Синоду Вселенської Патріархії, який під головуванням Патріарха Варфоломія 11 жовтня 2018 року прийняв рішення про відновлення канонічного статусу Предстоятелів УПЦ КП Філарета (Денисенка) та УАПЦ Макарія (Малетича).

Сьогодні річниця Синоду Вселенської Патріархії, який  під головуванням Патріарха Варфоломія 11 жовтня 2018 року прийняв рішення про відновлення канонічного статусу Предстоятелів УПЦ КП Філарета (Денисенка) та УАПЦ Макарія (Малетича).

ВАарфоломій.jpg

У Комунікаті Синоду Вселенського Патріархату від 11 жовтня 2018 року було сказано:

Священний Синод детально та тривалий час обговорював церковну справу України та ухвалив після розширеного обговорення:

1) Підтвердити вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський Патріархат приступив до надання автокефалії Церкві України.

2) Відновити станом на сьогоднішній день Ставропігію Вселенського Патріарха в Києві, одну з його багатьох Ставропігій в Україні, які завжди там існували.

3) Прийняти та розглянути прохання про апеляцію від Філарета Денисенка, Макарія Малетича та їх послідовників, які опинилися у схизмі не з догматичних причин, у відповідності до канонічних прерогатив Константинопольського патріарха отримувати такі звернення від ієрархів та інших священнослужителів з усіх Автокефальних Церков. Таким чином, згадані вище особи були канонічно поновлені у своєму єпископському або священицькому сані, також було відновлено сопричастя їхніх вірних з Церквою.

4) Скасувати зобов'язання Синодального листа 1686 року, виданого за обставин того часу, який надавав у порядку ікономії право Патріарху Московському висвячувати Київського митрополита, обраного собором духовенства та вірян його єпархії, який мав згадувати Вселенського Патріарха як свого Першоієрарха за будь-яким богослужінням, проголошуючи та підтверджуючи свою канонічну залежність від Матері-Церкви Константинополя.

5) Звернутися до всіх залучених сторін із закликом утримуватися від захоплення церков, монастирів та іншого майна, а також від будь-яких інших насильницьких дій та помсти, щоб перемагали мир і любов Христа.