РНБО має заборонити Московський Патріархат в Україні, - Юрій Чорноморець

РНБО має заборонити Московський Патріархат в Україні, - Юрій Чорноморець - фото 1
Якщо на 78-й день війни (день проведення Синоду — ред.) УПЦ МП продовжує лежати під Москвою і розповідати про буцімто гоніння на них на території України, то вони беруть участь фактично в інформаційні війні Росії проти України на боці Москви. ​​​​​​​

Про це в ефірі Українського радіо сказав релігієзнавець, доктор філософських наук Юрій Чорноморець.

Релігієзнавець нагадує, коли Путін робив свою величезну заяву про визнання так званих ДНР і ЛНР і про пояснення "спецоперації", то він говорив, що одна із причин — це гоніння на Московський Патріархат в Україні.

Юрій Чорноморець наголошує: "Вони (представники Московського Патріархату — ред.) так нічого і не сказали, що вони проти того, щоб Путін їх ішов захищати. Вони навпаки підтримали цей путінський міф, що він іде тут воювати за якесь московське православ′я. Якщо у них московське православ′я, за яке воює Путін, будь-ласка, нехай виїжджають у Московію, вони вільні люди. Вони все сподіваються, що такі люди, як Кирило Тимошенко (заступник Єрмака) будуть їх прикривати. Кирило Тимошенко виступає адвокатом, що не можна чіпати Московський Аатріархат. Загалом я бачу, що Московський Патріархат веде себе так, що треба ухвалювати рішення РНБО про заборону Московського Патріархату в Україні, що всі громади і монастирі мають самовизначитися, тобто або приєднатися до Православної церкви України, що було б канонічно правильно, або сформувати власні нові органи правління.

Але вже явно, щоб без цього єпископату, який повністю себе скомпрометував або принаймні точно без цих членів Синоду, які взагалі виступили як якесь сталінське політбюро і зовсім не розуміють ні часу, ні місця, а просто воюють інформаційно на боці Росії, підтримуючи російські міфи про ситуацію, яка тут існує. Цього не можна допускати. На таке треба негайно реагувати. Це абсолютний виклик і ляпас, зокрема і для захисників, які їх захищають, цих людей у "білих шапках"".

Він вважає, що таким людям, які підтримують агресора, взагалі не місце в Україні,такі люди не мають право керувати жодною громадою православних людей в Україні.

"Православні священики мають виходити з їхнього підпорядкування, мають підтримувати ініціативу про засудження патріарха Кирила. 437 священників за кілька днів підписали величезний позов до Вселенського Патріарха та інших давніх патріархів, щоб засудили Кирила як колись засудили патріарха Нікона за єресь. І справді є за що засуджувати. Вважаю, що Православна Церква України даремно мовчить. Вона мала б підтримати цей позов. Владика Євстратій, владика Єпіфаній так і не зрозуміли, що необхідно підтримати цей позов про єресь патріарха Кирила і про соборне вселенське засудження його, адже світові православні богослови кілька місяців тому підписали декларацію про "руский мір" як єресь", - заявив релігієзнавець.