РНБО відреагувала на відео священиків УПЦ МП з Києво-Печерської лаври

16 березня, 11:56
Держава
РНБО відреагувала на відео священиків УПЦ МП з Києво-Печерської лаври - фото 1
Відеозвернення щодо Києво-Печерської лаври, яке записали священики Української Православної Церкви Московського Патріархату, є черговою маніпуляцією Кремля.

Джерело: Ракурс

Цю тему відразу підхопили проросійські ЗМІ й підносять її під виглядом гоніння канонічної православної Церкви. Все було зроблено так, що аудиторія повинна самостійно дійти висновку, начебто «священна війна» неминуча. Про це повідомили в Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони.

Також наголошується, що колишній настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло Лебідь раніше запустив фейк щодо хрестів на Трапезному храмі Лаври, які начебто потемніли «через богослужіння горе-українців», маючи на увазі Православну Церкву України.

"Таким чином бачимо, що Кремль вміло маніпулює темою Церкви, виставляючи своїх підлеглих в ролі жертви. А також використовує цю тему для нагнітання ситуації та збільшення аудиторії прихильників, які підуть «рятувати» православних українців", — наголосили в РНБО.

Нагадаємо, митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь) заявляв, що ченці Московського Патріархату не ьудуть виселятися з Києво-Печерської лаври, «оскільки живуть на цій території багато років».