Російські археологи відновили незаконні розкопки в Херсонесі

04.07.2020, 11:47
Культура
Музей-заповідник «Херсонес Таврійський» - фото 1
Музей-заповідник «Херсонес Таврійський»
Археологи відновили незаконні розкопки на території севастопольського музею-заповідника «Херсонес Таврійський».

Як повідомив «Blackseanews», вилучення проводяться з ініціативи патріаршої ради з культури (РПЦ) і при фінансовій підтримці фонду «Моя історія».

«Метою дослідження території є створення карти археологічних зон, які згодом будуть музеєфіковані і увійдуть до складу проєкту, також включає в себе музей античної, візантійської культури і музей християнства. Наше завдання - врахувати в майбутньому плані комплексу пам'ятки древньої культури, що потребують дбайливої консервації, та відповідно до світового досвіду створити необхідні умови для демонстрації знахідок прямо в місці їх знаходження», - повідомив голова ради фонду Іван Єсін.

Розкопки були розпочаті в цьому році, але призупинилися через загрозу поширення коронавірусної інфекції.

В ході досліджень було виявлено «печерне місто», де знайдено сотні рідкісних і унікальних артефактів, серед них золотий семісс візантійського імператора Артавазда 742 року, рідкісні молівдовули і бронзові монети візантійських імператорів VIII-IX століть, численні мідні литі херсонеські монети IX-X століть, бронзові персні, світильники, теракоти, тавровані амфори херсонеського, родосського і синопського виробництва.