Російський суд у Криму розпочав розгляд справи імама громади «Алушта»

18 січня, 12:38
Суспільство
Російський суд у Криму розпочав розгляд справи імама громади «Алушта» - фото 1
Російський суд у Криму розпочав розгляд справи імама незалежної мусульманської громади «Алушта» Юсуфа Аширова. На засіданні опитали свідків – місцевих парафіян, які висловили свою повагу до імама.

Про це повідоляє Крим.Реалії з посиланням на «Кримську солідарність».

Суд почав розгляду адміністративного правопорушення за частиною 5, статті 5.26 КоАП РФ – здійснення місіонерської діяльності з порушенням вимог законодавства про свободу совісті, свободу віросповідання та про релігійні об'єднання, вчиненого іноземним громадянином або особою без громадянства.

За словами адвоката Назіма Шейхмамбетова, суть цієї справи полягає в тому, що 23 листопада 2023 року, напередодні п'ятничної проповіді Аширова в мечеті російські силовики прийшли з обшуками до будинку імама та заарештували його на дві доби.

У мечеть замість Аширова наступного дня поставили іншого імама, у супроводі російських силовиків. Водночас, з юридичної точки зору, діяльність імама є цілком законною, тому адвокат вважає звинувачення необґрунтованими.

«Як зауважив мій довіритель, роль імама – це не просто у п'ятницю прийти зайнятися повчаннями. Ця людина живе серед місцевих жителів і знає, чим вони живуть, поділяє з ними горе і радість. А це насправді вартує набагато більше, ніж просто провести проповідь у п'ятницю. Тому люди його поважають, і сьогодні вони про це сказали в суді», – зазначив Шейхмамбетов.

У свою чергу, Аширов заявив, що в його усуненні з посади імама беруть безпосередню участь російські державні діячі.

Наступне засідання заплановане на 7 лютого.

Вранці 23 листопада російські силовики у Криму провели обшуки та затримали трьох членів мусульманської релігійної громади «Алушта». Йдеться про імама Юсуфа Аширова, а також двох членів громади Вілена Усеїнова та Зінура Аппазова. У результаті Аширов отримав дві доби адмінарешту, Усеїнов – 10 діб, Аппазов – 5 діб.

Пізніше російські силовики провели обшук у будинку голови мусульманської релігійної громади «Алушта» Абдула Гафарова, після чого співробітники «Центру протидії екстремізму» відвезли Абдула Гафарова до відділу російської поліції в Алушті. На нього склали адміністративний протокол за статтею 20.29 КоАП РФ («Масове поширення екстремістських матеріалів, включених до опублікованого федерального списку екстремістських матеріалів, а також їх виробництво або зберігання з метою масового поширення»).