Росія бреше про переслідування УПЦ МП, щоби виправдати відмови від переговорів з Києвом, - ISW

16 січня, 12:50
Світові
Росія бреше про переслідування УПЦ МП, щоби виправдати відмови від переговорів з Києвом, - ISW - фото 1
Керівництво РФ намагається використовувати неправдиві наративи про переслідування Української Православної Церкви Московського Патріархату, звинувачуючи українську владу в придушенні релігійних свобод, для морального виправдання відмови від переговорів з Києвом.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW), передає Інтерфакс-Україна.

У ньому наголошується, що постійний представник Росії при Раді безпеки ООН Василь Небензя у своєму зверненні заявив, що українська влада — це нібито "авторитарна диктатура", яка бажає "зруйнувати канонічну церкву в Україні — УПЦ МП".

"Небензя стверджував, що така "авторитарна диктатура" являє собою серйозну перешкоду для мирних переговорів, і просив провести спеціальне засідання Ради Безпеки ООН для обговорення передбачуваних державних переслідувань УПЦ МП", - йдеться у звіті.

Аналітики переконані, що російські офіційні особи навмисно спотворюють зусилля України з виявлення агентів Кремля в структурі УПЦ МП як переслідування Церкви. Вони уточнюють, що українська влада не обмежує свободу віросповідання в країні, а Україна не є екзистенціальною загрозою для РФ, про що також заявив Небензя.