Росія культивує антисемітизм, бо юдеї проти війни,  - колишній рабин Москви

01.08.2022, 15:00
Світові
Росія культивує антисемітизм, бо юдеї проти війни,  - колишній рабин Москви - фото 1
Над євреями у Росії гуснуть хмари - так ситуацію після початку повномасштабного вторгнення в Україну коментує тепер уже колишній головний рабин Москви - Пінхас Гольдшмідт. Через свою антивоєнну позицію він виїхав до Ізраїлю.

Його слова поширив сайт "Подробиці".

"На єврейську громаду чинили тиск, як на будь-які інші організації, особливо на освітні, щоб вони відкрито підтримували війну. А наша громада війни не підтримувала

Днями за поданням російської влади розпочався суд щодо ліквідації представництва Єврейської агенції з репатріації "Сохнут" у рф. Офіційно - через низку порушень. Та найкрасномовніший серед закидів - сприяння еміграції вчених та висококваліфікованих працівників на шкоду Росії. І це не єдина жертва погіршення російсько-ізраїльських відносин", - говорить рабин Пінхас Гольдшмідт.

За його словами, якби Росія хотіла припинити відплив мізків серед своїх найкращих учених і митців, найкращий спосіб зробити це - не закривати Єврейське агентство, а зупинити війну.

Від кінця лютого Росію вже покинуло понад 16 тисяч євреїв. Загалом цьогоріч, за даними ізраїльського уряду, документи на репатріацію з рф подали понад п'ятдесят тисяч людей. Це майже вдвічі більше, ніж у попередні роки.