Росія та її Церква запустили в Україні кампанію проти вакцинації для зростання смертності, – РНБО

Росія та її Церква запустили в Україні кампанію проти вакцинації для зростання смертності, – РНБО - фото 1
Центр протидії дезінформації РНБО за результатами аналізу інформаційного поля Telegram-каналів України підтвердив інформаційну операцію РФ, спрямовану на зменшення рівня вакцинації та зростання кількості смертей.

Про це повідомляє Українська правда з посиланням на звіт ЦПД РНБО.

У звіті продемонстровано, як за допомогою мережі засобів масової комунікації, зокрема, у соціальних мережах та месенджерах, поширюються повідомлення про начебто негативні наслідки вакцинації. Акцентована увага на популярних нібито українських політичних Telegram каналах, що пов’язані із РФ. Вони просувають деструктивні наративи за допомогою як публікацій, так і ботів у коментарях до них.

Те, що усі ці канали адмініструються з Росії – підтверджує також СБУ.

Telegram-канали просувають деструктивні наративи в Україні щодо вакцинації, при цьому адмініструються РФ, яка має полярно інший порядок денний – заохочувати громадян Росії до вакцинації та запевняти їх у необхідності щеплення.

 

За даними звіту, суттєву роль у розповсюдженні ідей антивакцинаторства відіграє "одна із Церков" – йдеться про РПЦ та УПЦ МП.

УПЦ МП виступає проти вакцин, організувала мітинг під будівлею Верховної Ради 19 жовтня, куди учасники принесли плакати з гаслами: "Вакцинація вбиває", "Ні медичним експериментам. Захистимо наших дітей". Також, як вважають організатори та учасники, вакцинація – гріх.

 

Проте сама ж РПЦ, навпаки, закликає вакцинуватися, поширює інформацію про види вакцин, розвінчує міфи, пов’язані з ними, та зазначає, що щеплення не є гріхом.

 

У звіті РНБО сказано: "Повномасштабна і тривала дезінформаційна операція загрожує життю та безпеці українців, і кількість постраждалих буде зростати, якщо не вжити необхідних заходів для протидії в інформаційному просторі.

Центр протидії дезінформації просить українців звернути увагу на успішність вакцинації у м. Моршин як яскравий приклад подолання дезінформації навколо вакцин і самого вірусу. У Моршині вакцинувалися понад 75% жителів, а кількість смертельних та важких випадків набагато менша, ніж в інших містах України, саме завдяки щепленню".

 

В РНБО наголошують: В Україні зараз критична ситуація з коронавірусом. Рівень щеплення – найнижчий у Європі, а кількість смертей останнім часом б'є рекорди.

Згідно з даними МОЗ – 98% людей в українських лікарнях не вакциновані від коронавірусу.