Росія "приватизувала" могилу дружини Ярослава Мудрого. Кажуть, похована в Новгороді

30.09.2021, 14:35
Культура
Росія "приватизувала" могилу дружини Ярослава Мудрого. Кажуть, похована в Новгороді - фото 1
Українські дипломати та активісти почали чергову боротьбу проти фейків, які поширюються Росією на міжнародній арені. Зокрема, у РФ досі популярна гіпотеза дворянського історика Карамзіна, що дружина Ярослава Мудрого похована не в Києві, а в Великому Новгороді.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook розповів священик Сергій Дмитрієв.

Вже тривалий час українські фахівці та працівники Національного заповідника "Софія Київська" проводять у Швеції консультації, щоби припините поширення російських фейків стосовно великої княгині Інгігерди, яка була другою дружиною Ярослава Мудрого.

"Росіяни розповідають нібито княгиня Ірина похована в Великому Новгороді з іменем Анна Новгородська. Росіяни хочуть, щоб усі паломники зі Швеції приїздили до них на псевдомогилу "княгині"", - написав Дмитрієв.

За його словами, такі баталії - це частина проросійської пропаганди. Зазначимо, що поширив її відомий представник, так званої, "дворянської" історії Микола Карамзін.

"Цей міф був створений пропагандистами з політичними цілями ще багато років тому, щоб знову вкрасти у нас нашу історію і наших великих людей. Але сьогодні разом з архиєпископом Євстратій Зоря ми повертаємо усе на свої місця.

Історики, дослідники - усі одностайні у тому, що Інгігерда похована в Національний заповідник «Софія Київська». Ми чекаємо шведських пілігримів та мандрівників з усього світу, щоб знайомити з Україною, її великими людьми. Дякуючи Borys Cherkas, вже розроблений маршрут українських міст, які відвідувала Ірина. Планується створення культурного майданчика для шведсько-українських відносин" - написав о. Дмитрієв.