Росія змінила посла у Ватикані після миротворчих зусиль Папи Римського щодо України

16 травня, 14:43
Світові
Росія змінила посла у Ватикані після миротворчих зусиль Папи Римського щодо України - фото 1
Російського дипломата та колишнього міністра культури Олександра Авдєєва зняли з посади посла у Ватикані. Натомість на цю посаду указом Путіна призначено колишнього російського постійного представника при Раді Європи Івана Солтановського.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Посол Росії у Ватикані змінився на тлі заяв Папи Римського Франциска про секретну миротворчу місію з метою завершення війни в Україні. Про те, що Ватикан робить такі зусилля, понтифік повідомляв на початку травня. У російському МЗС зазначали тоді, що не отримували від Ватикану жодних конкретних пропозицій чи планів. Водночас із робочим візитом в Італії "з благословення Патріарха Кирила" побував глава відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Антоній, який зустрічався з Папою Франциском.

Наприкінці минулого тижня до Італії з візитом побував президент України Володимир Зеленський. Відбулися його переговори з президентом та главою уряду Італії, а також зустріч із Папою Римським. У прес-службі Ватикану повідомили, що обговорювалася "гуманітарна та політична ситуація" в Україні. Порушувалася, зокрема, тема вивезених до Росії українських дітей.

У березні цього року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна, а також на уповноважену з прав дитини в Росії Марію Львову-Бєлову. МКС підозрює обох у скоєнні військових злочинів – а саме насильницьких депортацій та переміщення населення, зокрема дітей, із окупованих територій України.

Іван Солтановський, який обійняв посаду посла у Ватикані, раніше працював, серед іншого, на посаді радника постпредства Росії при ОБСЄ та заступника директора департаменту з питань безпеки та роззброєння МЗС. З 2003 до 2009 року був заступником постпреду Росії при НАТО в Брюсселі. У жовтні 2015 року Солтановський був призначений постійним представником Росії при Раді Європи. У листопаді 2022 року з цієї посади було знято. Росія була виключена з Ради Європи у березні минулого року після її широкомасштабного вторгнення до України.