РПЦ різко збільшує свій вплив в Африці, - ЦПД

07.04.2025, 14:46
Світові
РПЦ різко збільшує свій вплив в Африці, - ЦПД - фото 1
За три роки роботи екзархату РПЦ на африканському континенті було відкрито парафії у 30 країнах, половина з яких з’явилась у 2022-му.

Про це повідомили у Центрі протидії дезінформації, передає LB.ua.

Це свідчить про те, що активізація діяльності Російської Церкви в Африці пов’язана з необхідністю наростити кількість союзників після початку повномасштабної війни проти України.

Під виглядом “захисту православних Африки” Росія розповсюджує на континенті вплив і поширює пропаганду.

РПЦ різко збільшує свій вплив в Африці, - ЦПД - фото 150104

“Зокрема, населенню африканських держав РПЦ заявляє, нібито Росія не пов’язана з колоніалізмом, расизмом і работоргівлею – дражливими темами для Африки. Однак це брехня, адже використання кріпаків та колоніальні війни на Кавказі, в Азії та Європі свідчать про зворотне”, ‒ йдеться у повідомленні.

“Як потужний інструмент пропаганди ідей “русского міра”, РПЦ доповнює військову присутність РФ на континенті та має на меті підвищити рівень підтримки дій Росії на зовнішньополітичній арені”, ‒ додали у ЦПД.