РПЦ тисне на Александрійський Патріархат через визнання ПЦУ

РПЦ тисне на Александрійський Патріархат через визнання ПЦУ - фото 1
У РПЦ вивчають можливість прийому до свого складу групи священиків Александрійського Патріархату.

Про це розповів митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко) у Facebook.

За його словами, йдеться про заяву заступника глави синодального відділу зовнішніх церковних зв’язків (ВЗЦС) РПЦ архиєпископа Леоніда (Горбачева), суть якої зводиться до банального шантажу. Владика Леонід заявив про "сотні" звернень представників духовенства, яке нібито різко невдоволене тим, що Патріарх Феодор ІІ (Хорефтакіс) визнав автокефальну статусність Церкви України.

"Наявна в мене з джерел ВЗЦЗ інформація описує події, що передували озвученню такої гучної заяви. Зокрема, стало відомо, що восени поточного року в Росії відбулась певна подія: до Москви були запрошені троє священиків з Кенії. У період із 20 вересня до 12 жовтня 2020 року відбувся негласний візит до Російської Федерації на запрошення РПЦ-сторони, з благословення Патріарха Кирила "лідерів груп кенійських кліриків" архимандрита Анастасія (Kihali Elekiah Andago, 19.12.1961, паспорт АК0002096), єрея Агапія (Omukuba Habbil Lipesa, 31.12.1976, паспорт АК0617974) та єрея Антипи (Odhiambo Erick Chrispin, 13.07.1974, паспорт АК0779028)", – зазначив митрополит Драбинко.

За підсумками зустрічей у ВЗЦС РПЦ поспішили оголосити, що в Александрійській Церкві існує потужна опозиція Патріарху Феодору серед місцевого темношкірого духовенства, а священники Кенії й Танзанії нібито вже майже залишили Александрійський Патріархат і прагнуть приєднатися до РПЦ, написавши про це прохання, уточнив він.

Таким чином РПЦ намагається вплинути на позицію Патріарха Феодора через російсько-єгипетські державні відносини, додав Драбинко.