"РПЦ в Україні – надія Путіна на підтримку", - Митрополит ПЦУ Епіфаній

26 квітня, 11:45
Православні
"РПЦ в Україні – надія Путіна на підтримку", - Митрополит ПЦУ Епіфаній - фото 1
Московський Патріархат в Україні – це канонічна аномалія. В час наполегливої боротьби держава повинна допомогти єдиній Православній Церкві України захистити православних вірян від впливу РФ через Московський Патріархат.

На цьому наголосив Митрополит Київський та всієї України, Предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Епіфаній у прямому ефірі ТК “Прямий”. Він додав, що на сьогодні РПЦ – єдина організація в Україні, яка безпосередньо пов‘язана з РФ. Про це інформує "Великий Київ".

“Українська держава зараз бореться за захист своєї територіальної цілісності. Захищає свій інформаційний простір й навіть були заборонені партії у Верховній Раді, які мали певні зв‘язки з Москвою. Тому ми повинні говорити також й про захист православних вірних в Україні від російського впливу. Держава повинна звернути на це увагу для того, аби в цей час наполегливої боротьби ми могли разом досягнути перемоги. Бо до поки в Україні буде велика структура московського патріархату, то це буде давати надію Путіну на те, що він тут має підтримку”, – пояснив Митрополит Епіфаній.

Митрополит Київський та всієї України зазначив, що наразі всі служителі РПЦ можуть приєднатися до єдиної УПЦ без каяття, однак, після перемоги, доведеться каятися за підтримку звірячих злочинів військових РФ та спокутувати провину одного з творців “руського миру” патріарха Кирила.

Також, предстоятель ПЦУ наголосив, що всі Лаври неодмінно будуть належати єдиній православній церкві України, бо вони є надбанням українського народу.

“Тому ми закликаємо й ченців Лавр, монастирів й духовенство РПЦ доєднуватися зараз без жодних передумов. Ми не вимагаємо якогось покарання. Наші двері, наші серця з любов‘ю відкриті до всіх. Бо коли завершиться війна, то тоді їм прийдеться вже каятися перед українським народом за те, що вони підтримували агресора. Зараз є така можливість долучитися”, – наголосив Митрополит Епіфаній.