Блог Юрия Черноморца_image

Блог Юрия Черноморца

302 роки анафемі на Мазепу

24.11.2010, 20:53
Анафеми Мазепі були накладені з порушенням канонів, і вони є недійсними. Відповідні тези на сто процентів обґрунтовані в статтях о. Андрія Глущенко.

Анафеми Мазепі були накладені з порушенням канонів, і вони є недійсними. Відповідні тези на сто процентів обґрунтовані в статтях о. Андрія Глущенко.

(1) «Православие в Украине»: Существуют ли канонические основания для анафемы Ивану Мазепе? Некоторые замечания к статье прот. Андрея Новикова "Почему не может быть снята анафема с Ивана Мазепы" (диакон Андрей Глущенко)

2) «Православие в Украине»: Богословие канонов, а не «Богословие Мазепы» (диакон Андрей Глущенко)

3) «Религия в Украине»: Церковная анафема: случай Ивана Мазепы (диакон Андрей Глущенко)

Кому важко дивитися все, сьогодні опубліковано скорочений варіант на сайті "Історична правда"

Нагадаю, що коли йшла минулого року полеміка (був юбілей як раз Полтавської битви), то спочатку прот. Андрій Новіков намагався щось сказати на виправдання анафеми, але скоро замовчав, бо стало повністю очевидним, що анафема таки не мала канонічних підстав, є недійсною і про це таки треба заявити.

Отже, було б логічним, щоб МП визнала власну помилку 300-літньої давнини, адже відміняли ж анафеми на старообрядців.

Те, що два роки тому назад пропозиція о. Кирила ГОворуна ОБГОВОРИТИ проблему цієї анафеми викликала істеричну реакцію о. Новікова та інших українофобів та україножерів, привело до переляку в УПЦ МП. Ця шановна інституція відмовилась обговорити цю проблему. Але в результаті ОБГОВОРЕННЯ ВСЕ-ТАКИ ВІДБУВАЛОСЯ - У ВИГЛЯДІ ПОЛЕМІКИ отця Глущенко і отця Новікова. Із цієї полеміки і ясно з усією можливою очеивдністю, що анафема таки недійсна і про це треба заявити.

Бажаємо, щоб у УПЦ МП та РПЦ взагалі зявилася мужність та мудрість!

П.С. Особисто я, як і о. Глущенко, не обговорюємо Мазепу як особистість, не оцінюємо його ніяк. То не наше діло. Навіть якщо він зробив все, в чому його звинувачувати можна - це не може бути підставою для анафеми. А отже, вона - недійсна. І треба мати мужність та мудрість це визнати!

Чи є надія на те, що логіка канонів, вірністю яким так хвалиться УПЦ МП та РПЦ переможе політичний патріотизм та інші мирські благі помисли? Чи вдасться визнати очевидне? Або ж політика в черговий раз зумовить застосування подвійних стандартів?

Последние новости

Вчера
16 апреля
15 апреля
14 апреля
12 апреля