Блог Елены Кулыгиной_image

Блог Елены Кулыгиной

Лист майбутнім учасникам медіа-конференції або навіщо все це треба?

07.04.2012, 01:03
Лист майбутнім учасникам медіа-конференції або навіщо все це треба? - фото 1

Цей блог в оригіналі був написаний як лист і найперше адресований до учасників конференції «Церква в інформаційному суспільстві» в м. Одеса у травні 2011 року. Але вирішила поділитись своїми думками і з усіма Вами, хто приїде на нашу конференцію або спостерігатиме за нею дистанційно :) ну і трохи відредагований під формат блогу.

Цей блог в оригіналі був написаний як лист і найперше адресований до учасників конференції «Церква в інформаційному суспільстві» в м. Одеса у травні 2011 року. Але вирішила поділитись своїми думками і з усіма Вами, хто приїде на нашу конференцію або спостерігатиме за нею дистанційно :) ну і трохи відредагований під формат блогу.

Доброго дня, дорогі друзі.

Як ми і обіцяли, друга конференція «Церква в інформаційному суспільстві» відбудеться у Львові 4-5 травня 2012 року, напередодні дня міста (на яке також ласкаво запрошуємо залишитись всіх наших гостей).

Цього року за місяць до початку заходу маємо 98 зареєстрованих учасників, 20 спікерів та 10 почесних гостей, а також два десятки організаторів та партнерів. Вже й зараз бачимо, що маштаби одеської конференції, яка залишила після себе чудові спогади і гарні контакти, ми переросли. І продовжуємо рости далі.

Готуючись до другої конференції, ми дещо змінили її концепцію і від баркемпу перейшли у формат експертного обговорення практичних питань і викликів, які вже сьогодні стоять перед Церквою. Тому ми запросили до Львова фахівців-практиків, які вже не будуть посилювати нашу мотивацію для роботи: ми чекаємо вже мотивованих людей, християнських та світських журналістів, видавців, а також працівників церковних прес-служб та священнослужителів, які не бояться змін і готові закатати рукава, вчитись і працювати.

деякі з наших спікерів

Завдання, які ми ставимо перед цією конференцією – покращення життя вже сьогодні практичних навичок у трьох обраних тематичних напрямках:

1. Журналістика. Ми хочемо, щоби релігійні новини, репортажі, публіцистика знаходили своє достойне місце у світських засобах масової інформації. І не тільки тоді, коли в церкві стався черговий скандал чи світ готується до Великодня чи Різдва, згадуючи народні традиції і рецепти святкових страв. Саме світські журналісти, які працюють у якісних виданнях, поділяться з колегами досвідом і практичними навичками: як написати про релігію цікаво. Разом ми проаналізуємо найтиповіші помилки, яких припускаються автори, надсилаючи матеріали з християнських заходів у світські та церковні ЗМІ.

Під час майстер-класу від нашого колеги з Магістерської програми журналістики УКУ Отара Довженка журналісти церковних прес-служб та християнських видань будуть вчитись, як писати новини, щоби вони були цікавими не лише віруючим із нашої спільноти, але й людям, які дивляться на церкву здалеку, споглядаючи за нашим життям і служінням через шпальти друкованих видань чи комп’ютерні монітори або випадково, серед новин про політику, економіку, світське життя чи спорт, зустрівши інформацію релігійного змісту.

Окрім того в секції журналістика передбачені майстер-класи кращого релігійного публіциста, автора і редактора видання «Дзеркало тижня» Катерини Щоткіної, а також редактора журналу «Forbes» Владислава Головіна, який поділиться, як підготуватись до хорошого інтерв’ю. 

2. Медіа менеджмент і фандрейзінг. На сьогодні перед багатьма видавцями стоїть дуже важливе питання про якість внутрішньоцерковних або євангелізаційних видань. Часто їх існування залежить від фінансових можливостей церкви чи видавців. «Скільки людей потрібно для повноцінної роботи редакції?», «Наша команда – працівники фул-тайм чи волонтери?», «Де взяти кошти на видання газети чи журналу?», «Чи може християнський ресурс бути комерційно успішним?», «Чи зможемо ми заробити рекламою?», «Чи готова аудиторія платити стільки, скільки коштує наше видання». Ці та інші питання актуальні не лише для християнської аудиторії. Експерти секції «медіа-менеджмент та фандрейзінг» – Вахтанг Кіпіані, Ігор Балинський, Микола Шейко – засновники та менеджери успішних видань, поділяться досвідом, за рахунок чого їм вдається робити якісний медіа-продукт, а один із кращих фахівців з фандрейзингу Руслан Краплич розкаже, де і як шукати фінансування під цікавий проект (і не лише медійний).

Серед спікерів конференції – гість із Польщі, редактор одного із найвпливовіших польських часописів Gość Niedzielny”, о.Марек Ґанцарчик. Католицький часопис „Gość Niedzielny” є найтиражнішим серед польських друкованих видань. Його головний редактор розкаже українським колегам, як релігійний журнал зміг перевищити за популярністю світські видання і про що пишуть католицькі журналісти, щоби бути конкурентними на світському медійному ринку.

3. «Public relations та робота церковної прес-служби». Останнім часом про роботу церковних прес-служб говориться багато на різних семінарах і тренінгах. Проте тему «комунікація в умовах кризи» зазвичай залишають на «кращі» (або гірші) часи, бо завжди видається, що нам це (поки що) не актуально.

2011 та 2012 рік показали, що кризові ситуації стаються раптово навіть в тих церквах, які мають надійну репутацію і гарний досвід роботи з мас-медіа. Зміна церковного керівництва, реакція церкви на суспільні події, церва і політики, боротьба за власність, тиск чи гоніння на окремі релігійні громади, звинувачення у сектантстві, відмова у будівництві храму, розколи, фінансові  та інші скандали – все за минулий рік доводилось неодноразово спостерігати, а то й переживати багатьом спільнотам. І навіть якщо від тої чи іншої ситуації постраждала не наша церква, а та, що поряд, недобра слава рикошетом вдаряє і по тих, хто в цьому зовсім не винен. Реагувати на кризу, плітки чи провокації необхідно, але діяти потрібно виважено, без емоцій і швидко (!). А для того треба готуватись і знати, що і як робити. До пожежі треба бути готовим навіть тоді, коли ллє дощ.

Завдяки партнерам конференції – експертній компанії pro.mova та піар-компанії Mainstream – учасники конференції зможуть отримати фахові відповіді на ці питання, проаналізувати конкретні ситуації, які траплялись протягом останнього періоду в різних християнських спільнотах і спільно зі спеціалістами змоделювати з'ясувати шляхи виходу із них. От чому тут важливо бути присутніми не тільки журналістам, але й церковним лідерам, які прийматимуть рішення в кризових обставинах. Під час подібних ситуацій комунікаційні рішення приймає не одна особа, а група людей, і дуже важливо, щоби вони однаково розуміли основи антикризової комунікації: як реагувати на провокації чи негативні публікації в ЗМІ. Тому дуже важливо, щоби цю інформацію почули хоча би 2 представника з Вашої церкви чи організації, щоби у разі несподіванних і важких ситуацій була можливість порадитись між собою.

Кому їхати на конференцію не треба

Напевно, така конференція не потрібна (і навіть шкідлива) тим, хто вже все знає, або хто є самодостатній у своєму служінні і не відчуває внутрішньої потреби ділитись знаннями з іншими. Напевно, їм би тут було не комфортно, тому що більшість наших друзів їдуть, щоби ділитись чи обмінюватись досвідом і знаннями, віддавати їх, і таким чином примножувати кількість добра у світі.

Наша мета як організаторів конференції полягає в тому, щоби допомогти християнським Церквам, спільнотам та організаціям навчитись виходити за межі свого середовища, зони комфорту, якщо хочете. Бути відкритими для світу, нових ідей і нових людей. Бути готовими до змін, яких вимагає дуже швидкий світ.

Також тут ми будемо вивчати "інші мови" – щоби вміти говорити з іншими людьми тою мовою, яка зрозуміла для них. Або принаймні розуміти співрозмовника.

Працюючи в сфері релігійної журналістики та Public relations, я стикнулась з двома бідами. Християнські журналісти весь час шукають роботу, час від час звертаючись в РІСУ з пропозиціями щодо співпраці. В той самий час різні християнські спільноти та організації шукають фахових журналістів або майбутніх працівників прес-служб. І чомусь ці люди не знають одне одного. не підозрюють про взаємне зацікавлення одне в одному. Ми ж віримо, що у невимушеному форматі, в кулуарах конференції такі зустрічі відбудуться - принаймні, всі сприятливі умови для такого знайомства ми вже готуємо.

Експертне середовище

Спільно з нашими учасниками, експертами та партнерами хочемо формувати експертне середовище – журналістів, обізнаних у релігійних питаннях, та релігійних діячів, знайомих з журналістикою. Також РІСУ запросила на конференцію багатьох лідерів думки, керівників громадських та благодійних організацій, альянсів, відомих міжконфесійних проектів, які вже багато зробили кожен у своїй ніші і хочуть розповісти про це іншим, знайти партнерів та однодумців. Так було минулого року в Одесі, і очікуємо на такі ж результати у Львові.

***

Ну а я особисто вірю, що хороших людей має бути більше. І якщо вони всі приїдуть до Львова та за філіжанкою кави познайомляться, подружаться і завтра організують спільний проект, який зміг би стати потужним голосом Церкви в інформаційному суспільстві, ми з колегами будемо просто щасливі. Значить, кілька місяців роботи нашої команди будуть не даремними.

От як це було минулого року:

З докладною програмою конференції можна познайомитись на сайті РІСУ.

А зареєструватись - просто зараз, перейшовши за цим посиланням

Последние новости

Вчера
10 декабря