Блог Анатолия Бабинского_image

Блог Анатолия Бабинского

Про рівність перед законом

02.06.2010, 13:49
Про безкарність і відповідальність

Нещодавно вся інтернет-спільнота в країнах колишнього Радянського союзу виводила в п’ятірку лідерів за переглядами відео на якому російський рок-музикант Юрій Шевчук поставив низку запитань прем’єр міністру Росії Володимиру Путіну. Пан Юрій наголосив, що всі громадяни повинні бути рівними перед законом «І Ви!», - звернувся він до пана Путіна, і я, що громадянське суспільство може формуватись в умовах, коли є особа є вільною і так далі... Поки Юра Шевчук говорив про рівність всіх перед законом, пан Путін почав, як то кажуть, «йорзати», а з його відповідей можна зрозуміти, що такого «нахабства» в свою адресу він ще не чув… Раджу всім переглянути цей ролик – він є на YouTube.

Ця ситуація мені сильно «запаралелила» із певними подіями, дискусія про які все ще не вщухає в українському медіа-просторі, а саме про візит працівника СБУ до ректора Українського Католицького Університету о. Бориса Гудзяка.

Чому саме? А власне в контексті ось цієї, озвученої Шевчуком, «рівності перед законом». Коли я навчався в Львівській Комерційній Академії серед моїх одногрупників і студентів паралельних груп панувала просто «зачарованість» СБУ. Частина з них будь-яким чином мріяли потрапити туди на роботу. Чому? Тому, що на їх думку, ця робота гарантує їм повний імунітет від всього. Чи кажучи прямо – повну безкарність. Й сьогодні часто звучать фрази «криша СБУ», а також ні для кого не є секретом, що в нашому суспільстві слова «в мене знайомий в СБУ» звучать як магічне заклинання, яке гарантує тому хто це говорить «море по коліна»… Впевнений, що я не говорю зараз нічого нового для будь-якого жителя нашої держави. Наперед, хочу зауважити, що я переконаний, що на службі в СБУ є не тільки такі люди, які впиваються своєю безкарністю, але й добросовісні службовці, яким справді не байдужа безпека України.

Але в загальній ситуації, коли працівник СБУ чи навіть міліції в нашій державі є практично безкарним і всевладним візит із «з метою попередження втягування студентів в протиправні дії» виглядає, м'яко кажучи, фарсом. Існує такий хороший принцип: «Хочеш змінити світ, то починай з себе». Тому варто розпочати з того, що всі повинні бути рівними перед законом. А тут у СБУ не початий край роботи. І студенти десь в кінці списку, на 634 сторінці…

А ОСЬ І ВІДЕО В ТЕМУ

Последние новости

Вчера