Саудівська Аравія через COVID-19 заборонила іноземцям здійснювати хадж

14.06.2021, 10:30
Світові
Саудівська Аравія через COVID-19 заборонила іноземцям здійснювати хадж - фото 1
Саудівська Аравія дозволила щорічне паломництво (хадж) лише для громадян і жителів країни - максимум 60 000 паломників - у відповідь на пандемію COVID-19.

Рішення було оголошено в суботу Міністерством хаджу і умри в заяві, поширеній державними ЗМІ. Про це інформує УНН з посиланням на Reuters.

У заяві йшлося, що тільки люди у віці від 18 до 65 років, які були вакциновані або імунізовані проти вірусу і не страждають хронічними захворюваннями, зможуть взяти участь.

Також було встановлено обмеження у максимум 60 000 учасників.

"Рішення було ухвалено, щоб гарантувати безпеку хаджу на тлі невизначеності щодо коронавірусу", - заявив міністр охорони здоров'я королівства Тауфік аль-Рабія.

"Попри наявність вакцини, існує невизначеність щодо вірусу, і деякі країни все ще фіксують велику кількість випадків COVID-19, інша проблема полягає у різних варіантах вірусу, отже, і було ухвалено рішення обмежити хадж", - сказав аль-Рабія.

Це буде другий рік поспіль, коли королівство проводить невеликий хадж на тлі пандемії коронавірусу.

У минулому році в Хаджі взяли участь всього 10 тисяч мусульман, що значно менше ніж в 2019 році, коли 2,5 мільйона осіб взяли участь у п'ятиденному щорічному паломництві.

Хадж - обов'язкова умова для здорових мусульман хоча б раз в житті - зазвичай збирає мільйони паломників в багатолюдні релігійні місця і може бути заходом-розповсюджувачем коронавірусу.

У зв'язку з послабленням коронавірусних обмежень в жовтні минулого року, Саудівська Аравія вперше за сім місяців відкрила Велику мечеть для молитов і частково відновила цілорічне паломництво умра.

Умра зазвичай щорічно приваблює мільйони мусульман з усього світу. Влада заявила, що умрі буде дозволено повернутися на повну потужність, як тільки загроза пандемії зменшиться.

Зменшення масштабів хаджу є серйозною втрату доходів для королівства, яке вже похитнулося від подвійного шоку - викликаного вірусом та уповільненням темпів зростання і падіння цін на нафту.

Хадж і цілорічні паломництва умри разом приносять близько 12 мільярдів доларів щорічно.

Проведення хаджу - питання престижу для правителів Саудівської Аравії, для яких збереження священних місць ісламу є найпотужнішим джерелом політичної легітимності.

Але серія смертельних інцидентів протягом багатьох років, в тому числі тиснява в 2015 році, яка забрала життя 2 300 прихожан, викликала критику на адресу керівництва королівства щодо паломництва.

На сьогоднішній день в Саудівській Аравії зареєстровано понад 460 000 випадків зараження коронавірусом, в тому числі 7 536 випадків смерті.

Міністерство охорони здоров'я повідомляє, що було введено понад 15 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу в країні з населенням понад 34 мільйони людей.