СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебідю)

   - фото 1
Джерело фото: Всі фото СБУ
Служба безпеки зібрала обґрунтовану доказову базу щодо причетності колишнього настоятеля Києво-Печерської лаври Павла (Петра Лебідя) до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування і заперечення збройної агресії РФ проти України.

Як повідомили в СБУ, зокрема, встановлено, що Лебідь у своїх публічних виступах неодноразово ображав релігійні почуття українців, принижував погляди вірян інших конфесій і намагався сформувати ворожі настрої до них, а також робив заяви, котрі виправдовували чи заперечували дії країни-агресора. Це підтвердила й ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза.

«Закон і відповідальність за його порушення однакові для всіх, а ряса не завжди є запорукою чистих намірів. Сьогодні ворог намагається використати церковне середовище для просування своєї пропаганди та розколу українського суспільства. Але ми не дамо йому жодного шансу! СБУ системно блокує усі спроби російських спецслужб, котрі прагнуть використовувати своїх агентів для нанесення шкоди інтересам та безпеці України», – зазначив Голова СБУ Василь Малюк.

На підставі зібраних доказів Лебідю сьогодні повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань) та ч. 1 ст. 436-2 (виправдовування, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).

СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебідю) - фото 111505

Наразі за місцями проживання та тимчасового перебування фігуранта проводяться слідчі дії.

Заходи з викриття правопорушення проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

З СБУ нагадують, що у 2022 році Служба безпеки України розпочала комплексні контррозвідувальні та безпекові заходи (понад 40) у церковному середовищі УПЦ МП, які відбувалися для припинення деструктивної діяльності проросійськи налаштованого духовенства. У результаті заходів, проведених СБУ, порушено 61 кримінальне провадження стосовно 61 священнослужителя. Загалом суди вже винесли 7 вироків стосовно окремих кліриків, які стали на бік ворога, у т.ч. 2 з них було використано в обміні на наших військовослужбовців.

За матеріалами спецслужби запроваджено санкції стосовно 17 функціонерів УПЦ, а майже 250 клірикам рпц заборонено в’їзд в Україну.

Також припинено громадянство України 19 священнослужителям УПЦ МП, громадянам країни-агресора, ініційовано примусове повернення до країни походження клірикам церкви, 2 громадянам РФ.

Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

На телеграм-каналі СБУ оприлюднено фотографії з резиденції владики Павла, в яку навідалися представники СБУ і провели обшук сьогодні зранку.

СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебідю) - фото 111506
СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебідю) - фото 111512
СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебідю) - фото 111509
СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебідю) - фото 111507
СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебідю) - фото 111508
СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебідю) - фото 111510
СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ МП Павлу (Лебідю) - фото 111511