СБУ заблокувала поширення антиукраїнської літератури у церковних крамничках УПЦ МП

04 червня, 16:08
Суспільство
СБУ заблокувала поширення антиукраїнської літератури у церковних крамничках УПЦ МП - фото 1
Служба безпеки заблокувала канал поширення антиукраїнської літератури мережею церковних крамничок УПЦ МП. Серед вилученого – проросійські видання, які пропагували релігійну нетерпимість та виправдовували війну РФ проти нашої держави.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Партії ворожих примірників виявлено в Ужгороді, Житомирі, Миколаєві та Києві на території однієї з мереж церковних крамниць УПЦ МП.

Їхні власники гуртом замовляли пропагандистську літературу в типографії на Тернопільщині.

Ініційована Службою безпеки судово-лінгвістична експертиза підтвердила, що у знайдених примірниках виправдовувалася збройна агресія РФ проти України, містилися заклики до міжконфесійної ворожнечі та релігійної нетерпимості.

За даними слідства, масове поширення провокативних видань могло призвести до розхитування суспільно-політичної ситуації в Україні на користь РФ.

На підставі зібраних доказів власниці однієї з крамниць повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 300 Кримінального кодексу України (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення до відповідальності усіх осіб, причетних до підривної діяльності проти України.

Комплексні заходи проводилися співробітниками СБУ в Закарпатській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласної прокуратури.