Секретаріат Наради Церков обговорив низку актуальних суспільних питань

14 червня, 09:15
Суспільство
Секретаріат Наради Церков обговорив низку актуальних суспільних питань - фото 1
У приміщенні Патріаршої Курії УГКЦ 12 червня 2024 року під головуванням Блаженнішого Святослава Шевчука відбулося засідання Секретаріату Наради Християнських Церков України, на якому було розглянуто низку питань щодо служіння церков під час війни в духовній, освітній та гуманітарній сферах.

Про це йдеться на сайті Інституту релігійної свободи.

Представники Церков вчергове у цьому році обговорили ситуацію щодо проблем діяльності релігійних організацій під час воєнного стану, у тому числі, випадки мобілізації священнослужителів як комбатантів. Учасники засідання обговорили також в цілому ситуацію в суспільстві в контексті мобілізаційних заходів й конкретні випадки, які викликають суспільний резонанс. В контексті цього представники Церков вирішили підготувати відповідне звернення.

Секретаріат Наради Церков обговорив низку актуальних суспільних питань - фото 135692

Секретаріат Наради Церков спланував наступні кроки щодо співпраці в освітньому напрямку. Зокрема, активізації роботи Комісії з питань освіти Наради Церков й профільної Громадської Ради при МОН, а також обмінялися думками щодо навчальної програми «Захист України».

В контексті Звернення Наради Церков до народу та влади щодо соціально-економічної проблематики від 16 квітня 2024 року представники Церков обговорили подальші практичні кроки щодо налагодження діалогу між Церквами, бізнесом та владою, а також підтримки українського бізнесу в умовах війни.

Секретаріат Наради Церков обговорив низку актуальних суспільних питань - фото 135691

У засіданні Секретаріату Наради Церков взяли участь уповноважені представники Української Греко-Католицької Церкви, Православної Церкви України, Всеукраїнського Союзу об’єднань євангельських християн-баптистів, Української Церкви християн віри євангельської, Церкви адвентистів сьомого дня України, Української Християнської Євангельської Церкви, Української Євангельської Церкви, української Лютеранської Церкви, Братства незалежних церков та місій євангельських християн-баптистів та Інституту релігійної свободи.